Aktualności
grafika
Biegi KS Krotosz w Poznaniu

 

Za nami kolejny udany weekend dla biegaczy naszego klubu. Tym razem Krotoszanie odwiedzili stolicę Wielkopolski, by wystartować w dwóch biegach na dystansie 10 km.

 

Pierwszy z nich, a więc IV Nocny Bieg Świętojański, odbył się w sobotni wieczór 23 czerwca nad Jeziorem Strzeszyńskim. Biegi główne na dystansach 4,3 km oraz 10 km poprzedziła rywalizacja dzieci i młodzieży, natomiast chwilkę po nich wystartowali chodziarze Nordic Walking. Świetna atmosfera podczas zawodów rozgrzała biegaczy w ten dość chłodny, czerwcowy wieczór, przypominając o nadejściu astronomicznego lata.

 

Noc Świętojańską nad poznańskim Strzeszynkiem, uczciło blisko 600 biegaczy, którzy punktualnie o 20:30 ruszyli na malowniczą trasę biegu. Zaznaczyć należy, iż nie należała ona do najłatwiejszych, bowiem w całości prowadziła przez leśne ścieżki otaczające jezioro. Biegacze pokonujący dystans 4,3 km jednokrotnie obiegali Jezioro Strzeszyńskie, natomiast w przypadku 10-kilometrowej trasy mieli do pokonania dwie, nieco wydłużone pętle. Na mecie czekały na nich napoje, drożdżówki, a także bardzo oryginalny, kolorowy medal. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się biegacze naszego klubu. Justyna Olejniczak, która w czasie 39:50 pokonała 10-kilometrową trasę, zwyciężyła w klasyfikacji Generalnej Kobiet, natomiast Karol Olejniczak z czasem 39:15 zajął 9 miejsce w rywalizacji OPEN, a także 2 w kategorii wiekowej M40.

 

Po udanym występie na sobotnim biegu nasi biegacze nie spoczęli na laurach. Następnego dnia, punktualnie o godzinie 11:00 wystartowali w biegu upamiętniającym wydarzenia Poznańskiego Czerwca 1956 r.

 

Ten historyczny bieg wystartował z bramy poznańskich Zakładów im. Hipolita Cegielskiego, prowadząc następnie przez poznańską Wildę w kierunku starego miasta, gdzie w okolicach Zajezdni Poznań przy ul. Gajowej została zlokalizowana meta. Start biegaczy poprzedziło wycie syren dobiegające z zakładów, w których 62 lata wcześniej rozpoczął się strajk robotniczy.

 

Bieg Poznańskiego Czerwca 56 był lekcją historii i przypomnieniem wydarzeń, które ponad pół wieku wcześniej rozegrały się na ulicach Poznania. Organizatorzy zadbali o symbolikę biegu, wyznaczając jego start na terenie zakładów Cegielskiego, natomiast dalszą część trasy ulicami, na których rozegrały się najważniejsze wydarzenia Poznańskiego Czerwca. Nie zabrakło także wzruszających momentów na mecie - biegaczom medale wręczali bowiem kombatanci Czerwca’56. Ten niezwykły, reaktywowany po ponad 20 latach bieg, zgromadził blisko 1000 biegaczy, którzy zmagali się na dystansie 10 km lub w sztafecie 5*2 km. Triumfatorami biegu okazali się poznaniacy: Przemysław Walewski, który 10-kilometrową trasę pokonał w czasie 35:40, a także Agnieszka Janasiak, która na mecie uzyskała czas 38:51.

 

Kolejne udane zawody zaliczył także team Olejniczaków, bowiem Justyna Olejniczak na metę wbiegła jako druga kobieta oraz 22 OPEN, w czasie 40:45, natomiast Karol Olejniczak, z czasem 41:27 zakończył rywalizację na 26 miejscu OPEN.

 

Tekst i zdjęcia:

KS Krotosz

 

 

 

 

ikona daty03-07-2018, 09:55 ikona autoraPB ikona wyświetleń1262
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość