Aktualności
grafika
II etap Rajdu po Ziemi Krotoszyńskiej

23 czerwca odbył się II etap Rajdu po Ziemi Krotoszyńskiej. Tym razem rowerzyści jechali z Dzielic w gminie Rozdrażew do Koźmina Wielkopolskiego. Rajd odbywa się z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości oraz 20-lecia powiatu krotoszyńskiego. Na starcie w Dzielicach pojawiło się około 100 uczestników. Wśród nich samorządowcy, między innymi: przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego Leszek Kulka, wójt Rozdrażewa Mariusz Dymarski, burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński, zastępca burmistrza Koźmina Wlkp. Jarosław Ratajczak, radni Rady Powiatu Krotoszyńskiego i radni gminni, pracownicy samorządowi i pracownicy jednostek podległych samorządowi. Na starcie stawili się licznie mieszkańcy z wszystkich gmin powiatu krotoszyńskiego.

 

Historię i rozwój Rozdrażewa przybliżył uczestnikom wójt Rozdrażewa Mariusz Dymarski. W szkole w Dzielicach mogliśmy zobaczyć, jak uczyli się uczniowie około 100 lat temu. W klasie, mimo wakacji, spotkaliśmy uczniów w strojach z tego okresu, którzy siedzieli w ławkach i pisali piórami ze stalówką, maczając je w atramencie znajdującym się w kałamarzu.

 

Po tym niezwykłym wydarzeniu uczestnicy ruszyli w stronę Rozdrażewa. Zatrzymali się w Masztalarni prowadzonej przez panie z rozdrażewskiego stowarzyszenia. Można się było przyjrzeć, jak kiedyś żyli mieszkańcy ziemi rozdrażewskiej. W stylowo urządzonej sali raczyliśmy się pyszną kawą i ciastem, delektując się klimatem przepięknego miejsca, jednak trzeba było ruszać w dalszą drogę...

 


 

Dalsza część relacji na stronie Starostwa Powiatowego w Krotoszynie (kliknij)  

ikona daty04-07-2018, 09:04 ikona autoraib ikona wyświetleń1413
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość