Aktualności
grafika
Wyjątkowa Olimpiada - podsumowanie

3 lipca w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbyło się spotkanie podsumowujące XXIV Olimpiadę Młodzieży w Sportach Halowych „Wielkopolska 2018”.

W podsumowaniu wzięli udział przedstawiciele organizatorów Olimpiady, do których należało także Miasto i Gmina Krotoszyn. 18 – 22 maja br. w ramach Olimpiady przeprowadzone zostały w naszym mieście zawody w dwóch dyscyplinach: zapasy w stylu wolnym oraz zapasy kobiet.

Na podsumowaniu w stolicy województwa Krotoszyn reprezentowali: zastępca burmistrza Ryszard Czuszke oraz prezes Wielkopolskiego Związku Zapaśniczego Lech Pauliński. Wszysy przedstawiciele miast-organizatorów odebrali podziękowania i dyplomy z rąk Marzeny Wodzińskiej, członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

 

* * *

Tegoroczna Olimpiada miała wyjątkowy charakter - raz pierwszy w jej historii województwo wielkopolskie zajęło pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej oraz w klasyfikacji województw. Do wspaniałego sukcesu przyczynili się również walczący w Krotoszynie zapaśnicy. W zapasach kobiet Wielkopolanie sięgnęli po medal złoty i trzy brązowe, a w zapasach w stylu wolnym: medal złoty, trzy srebrne i jeden brązowy.

Olimpiada okazała się sukcesem zarówno pod względem wyników, jak i pod względem organizacyjnym.

W ramach porozumienia dotyczącego partycypacji w kosztach organizacji Olimpiady Miasto i Gmina Krotoszyn sfinansowało zakup pakietów startowych dla wszystkich uczestników zawodów za kwotę 16 tys. złotych oraz dofinansowało kwotą 8 280 zł zakwaterowanie i wyżywienie zawodników.

 

Pełna informacja na temat Olimpiady TUTAJ

 

Informacja o spotkaniu podsumowujacym  TUTAJ

 

Zdjęcia pochodzą ze strony https://oom2018.wielkopolskie.pl/aktualnosci/

 


 

 

 


ikona daty13-07-2018, 13:07 ikona autoraib ikona wyświetleń1313
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość