Aktualności
grafika
www. pixabay
Dofinansowanie na wymianę pieca

Na podstawie uchwały nr II/13/2018 Rady Miejskiej w Krotoszynie z dnia 29 listopada 2018r. w sprawie udzielania dotacji celowej na dofinansowanie wymiany źródeł ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ciepła Burmistrz Krotoszyna informuje, że istnieje możliwość składania wniosków o udzielenie dotacji celowej mającej na celu wymianę ogrzewania.

Uzyskanie dofinansowania jest możliwe w przypadku zmiany pieca węglowego na gazowy, olejowy, elektryczny, kotły klasy 5 opalane paliwem stałym (węgiel kamienny, biomasa), jak również podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej i pompy ciepła. Maksymalna wartość dofinansowania wynosi 50% poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 5.000,00 zł na jeden lokal mieszkalny lub nieruchomość o charakterze mieszkalnym. Załącznikiem do uchwały jest Regulamin udzielania dotacji celowych z budżetu Miasta i Gminy Krotoszyn na pokrycie kosztów systemów grzewczych na ekologiczne źródła ciepła.

Wnioski o przyznanie dotacji należy składać do 31 stycznia każdego roku, trzeba jednak pamiętać, że obowiązuje kolejność składania przedmiotowych wniosków.

Więcej informacji można uzyskać bezpośrednio w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa budynek B, pok. 16 lub pod numerem telefonu: (62) 722 74 37.

 

Formularze wniosków oraz Regulamin udzielania dotacji są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego  TUTAJ .

ikona daty07-01-2019, 12:03 ikona autoraib ikona wyświetleń1375
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość