Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
Otwarcie nowej hali w MAHLE Polska (nowe informacje)

5 grudnia 2017 roku miało miejsce uroczyste otwarcie hali produkcji tłoków stalowych w MAHLE Polska. Spotkanie otworzył prezes zarządu dr Andreas Kosicki, władze koncernu reprezentował Georg Dietz, odpowiadający za produkcję komponentów i układów silnikowych w Europie, gośćmi uroczystości byli pracownicy MAHLE Polska, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego ze starostą Stanisławem Szczotką, wicestarostą Pawłem Radajewskim i burmistrzem Krotoszyna Franciszkiem Marszałkiem. Wystąpienia skupiały się na historii i rozwoju zakładu, na powstaniu nowej hali i planach związanych z budową następnych.

 

Koncern MAHLE to dziś 170 zakładów rozmieszczonych na całym świecie i 77 tysięcy pracowników. Dzięki produkcji tłoków stalowych Krotoszyn stanie się jednym z najważniejszych w całej grupie. Będzie pierwszym zakładem, produkującym tłoki stalowe według najnowocześniejszej technologii. Zakład zatrudnia około 3400 osób. Zatrudnienie zwiększy się o kilkaset osób, gdy zostanie uruchomiona produkcja filtrów i wałków rozrządu – realizacja tych inwestycji jest już bardzo zaawansowana.

 

Jacek Kępa

 

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

 

Władze koncernu MAHLE podjęły decyzję o wsparciu zakupu nowego urządzenia RTG dla szpitala w Krotoszynie. Poniżej treść listu:

Szanowny Panie Starosto, szanowny Panie Burmistrzu,

 

bardzo dziękujemy za list, w którym proszą Panowie o wsparcie zakupu nowego urządzenia RTG dla szpitala w Krotoszynie. Chętnie udzielimy Panom wsparcia w tym ważnym przedsięwzięciu. Cieszymy się, mogąc Panom zakomunikować, że nasz zarząd zgodził się na darowiznę celową w wysokości 120 tys. euro. Życzymy powodzenia w dalszym rozwoju krotoszyńskiego szpitala.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

MAHLE GmbH

Georg Dietz

ikona daty05-12-2017, 18:27 ikona autoraPB ikona wyświetleń4710
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość