Aktualności
grafika
12.02 - Spotkanie z podróżnikiem - Piotrem Horzelą

12 lutego o godz. 18:00 w Krotoszyńskim Centrum Bilardowym "Bila" odbędzie się spotkanie z podróżnikiem – Piotrem Horzelą pt. "Antarktyka - stacja polarna, lodowce, pingwiny!".

 

Piotr Horzela - leśnik z urodzenia i wykształcenia. Wychował się z dala od najbliższego sklepu spożywczego. Później spory kawałek życia mieszkał w dużych miastach. Chyba nigdy nie zdecyduje czy bardziej lubi odludzia czy aglomeracje. Na szczęście nie musi. Podróże często łączy z pracą w miejscach bardziej lub mniej odległych. Woli spędzić pół roku w jednym miejscu niż przebiec przez dziesięć. Aparat fotograficzny ma zawsze przy sobie, ale stara się widzieć więcej niż przez wizjer. Aktualnie przebywa w Polsce i prowadzi prelekcje podczas których na tle zdjęć opowiada o ludziach, miejscach i swoich doświadczeniach. Piotr Horzela opowiada i to dużo. W rejony Antarktyczne dotarł wraz z 34 Wyprawą Antarktyczną Polskiej Akademii Nauk. W polarnej stacji badawczej spędził blisko półtora roku. W tym czasie, między innymi: mierzył lodowce, monitorował zachowania pingwinów i innych zwierząt, pomagał naukowcom w ich pracach, przy okazji poszerzając swoją wiedzę o Antarktyce.

Podczas spotkania opowie nam nie tylko o tym jak można wykorzystać życiową szansę, ale przede wszystkim o polarnych bazach, nauce, wietrze, lodzie i oczywiście o tym co robią pingwiny gdy słonie morskie wylegują się na plaży.

 

Organizator: Krotoszyńskie Centrum Bilardowe Bila w Krotoszynie i Magdalena Banaszek.

 

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/699013053641463/.

 

Sponsorzy wydarzenia: Jotkel, Fach-Stol, Restauracja Pod Dzwonem, Z.H.U. Mk-Druk, By The Way Cafe, Lombard 777, Królewskie Wędzarnie, Księgarnia Lektorat Plus, Krotoszyńskie Centrum Bilardowe "Bila" oraz Magdalena Banaszek.

ikona daty12-02-2018, 08:44 ikona autoraPB ikona wyświetleń1388
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość