Aktualności
grafika
W sprawie lotów LPR

 

Od 1 sierpnia 2018 r. w okresie od 4 do 6 miesięcy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego nie będą lądowały na przyszpitalnym lądowisku przy ul. Mickiewicza.

Czasowe zawieszenie działalności lądowiska podyktowane jest planowaną w najbliższych dniach instalacją dwóch dużych dźwigów-żurawi, które pracować będą na placu rozbudowy szpitala. Ich konstrukcja oraz możliwość zmiany położenia ramion dźwigu - na skutek zmiany kierunku wiatru - spowodują, że obiekty te znajdować będą się na ścieżce podchodzenia do lądowania śmigłowców, co mogłoby zagrażać bezpieczeństwu LPR.

Nie oznacza to jednak, że do Krotoszyna śmigłowce LPR od 1 sierpnia nie będą przylatywały po chorych. Przez Zespoły Ratownictwa Medycznego, w miarę możliwości, śmigłowce wzywane będą bezpośrednio na miejsca zdarzeń, poza szpitalem. Jeśli natomiast chodzi o pacjentów hospitalizowanych w szpitalach na ul. Mickiewicza oraz Bolewskiego, w przypadku nagłej konieczności skorzystania z transportu lotniczego, chorzy przekazywani będą LPR na boisku sportowym przy ul. Sportowej. W tym okresie częściej korzystać będziemy również z transportu drogowego przy przewożeniu chorych do innych szpitali, których stan zdrowia nie będzie wymagał transportu lotniczego.

Przy okazji informujemy, że w ostatnich dniach kolumna transportowa krotoszyńskiego szpitala zwiększyła się o jeden używany ambulans w bardzo dobrym stanie, marki Citroen Jumper (2010).

 

Sławomir Pałasz

rzecznik prasowy SPZOZ w Krotoszynie

ikona daty20-07-2018, 10:45 ikona autoraPB ikona wyświetleń1498
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość