Aktualności
Elektroniczny PIT 11

Szanowni Państwo,

w 2019 r. płatnicy złożą w urzędzie skarbowym PIT-11 wyłącznie elektronicznie w terminie do 31 stycznia.

Zmianie ulega zarówno termin, jak i forma złożenia PIT-11.

W związku ze zmianą przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wszyscy pracodawcy (bez względu na ilość zatrudnianych pracowników) będą zobowiązani do przesyłania wyłącznie za pomocą środków komunikacji elektronicznej imiennych informacji o wysokości uzyskanego dochodu PIT-11, PIT-8C itp. urzędowi skarbowemu w terminie do 31 stycznia.

Termin na dostarczenie ww. informacji pracownikom pozostanie bez zmian, czyli do końca lutego roku następującego po roku podatkowym. Jeśli zatrudniona osoba wyrazi na to zgodę, taka informacja może zostać jej przekazana również w postaci elektronicznej.

 

Szczegółowe informacje dotyczące elektronicznego przesyłania dokumentów dostępne są na stronach: www.finanse.mf.gov.pl, www.kis.gov.pl oraz www.e-deklaracje.gov.pl.

 

Pomoc w sprawie procedur elektronicznego składania dokumentów i problemów technicznych można uzyskać kontaktując się telefonicznie od poniedziałku do piątku z Krajową Informacją Skarbową pod numerami telefonów:

• 801 055 055 (dla połączeń z telefonów stacjonarnych),

• 22 330 03 30 (dla połączeń z telefonów komórkowych),

• +48 22 330 03 30 (dla połączeń z zagranicy)

lub drogą mailową na adres .

 

W przypadku wątpliwości istnieje również możliwość skontaktowania się z właściwym urzędem skarbowym.

 

Z tekstem ustawy z dnia 4 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (t. j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2126) można zapoznać się na stronie dziennikustaw.gov.pl/.

Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu

ikona daty05-12-2018, 09:24 ikona autoraib ikona wyświetleń610
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość