Aktualności
grafika
Projekt w Roszkach - Sprawdźmy się w 3.D(yscyplinach)

Sprawdźmy się w 3.D(yscyplinach) – to projekt finansowany przez Fundację PZU. W ciągu całego roku szkolnego 2016-2017 uczniowie Szkoły Podstawowej w Roszkach uczestniczą w nowatorskich zajęciach. To innowacyjne i interdyscyplinarne przedsięwzięcie realizowane jest w trzech „dyscyplinach”.

W ramach 1.D(yscypliny) łączącej matematykę z logiką i strategią dzieci rozwiązywały łamigłówki zapałczane, gra logiczna Digit zrobiła furorę. Nie zabrakło tangramu, Rummikub, Dobble Mastermind, Monopoly. Dzieci poznawały zasady gier, których nie znały, ale i objaśniały pozostałym uczestnikom instrukcje gier dobrze sobie znanych.

 

Praktyczne porozumiewanie się w języku angielskim to cel główny 2.D(yscypliny) projektu. Wszystkim podoba się tak prowadzona nauka języka obcego. Najmłodsi – w roli dziennikarzy przeprowadzali dość szczegółowe wywiady z kolegami i koleżankami. Wszystkim podobał się teleturniej Name that tune, Try to guess who I am, oraz zajęcia Dog, cat, hamster… Podkreślić należy, że dzieci prezentowały swoje zadania tylko i wyłącznie w języku angielskim. Starsi „bawili się” w podchody All roads lead to Great Britain!, tworzyli własną wersję gry „Monopoly”, prezentowali najważniejszą postać w Anglii – królową Elżbietę II.

 

Domeną 3.D(yscypliny) projektu jest sport. Pierwsza dyscyplina, której tajniki zgłębiają beneficjenci to tenis stołowy. Zasady gry w singla i debla, trzymanie rakietki, serwis, postawa i miejsce zajmowane przy stole tenisowym – to dopiero początek.

W ramach projektu zakupiono już sprzęt sportowy do gry w tenisa stołowego oraz badmintona.

 

(SP Roszki)

 

 

 

 


ikona daty07-12-2016, 12:27 ikona autorammc ikona wyświetleń2096
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość