Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja12-12-2016 10:54
ikona autorib
ikona ilości zdjęć6
Rajdowe "Powitanie zimy"

Rada Osiedla nr 1 w Krotoszynie wraz z Zarządem Powiatowym Ligi Obrony Kraju zorganizowały XVIII edycję Rajdu „Powitanie Zimy”. Udział w rajdzie wzięło osiemnastu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Krotoszynie i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Borzęciczek. Opiekę nad rajdowiczami sprawowali: Wioletta Witek i Antoni Azgiera, na mecie wsparli ich dodatkowo Jerzy Lech z LOK-u i Mirosław Chojnicki z Rady Osiedla nr 1.

Uczestnicy rajdu spotkali się o godz 9.00 na krotoszyńskim Rynku. Tu powitał ich komandor Antoni Azgier, który pełnił rolę przewodnika. Po krótkiej pogadance o historii Krotoszyna, zabudowie Rynku i uroczystościach związanych z 600-leciem miasta – wyruszono na trasę. Słoneczna pogoda sprzyjała pieszej wędrówce. Z Rynku ulicą Klasztorną grupa wyszła na Plac Jana Pawła II i dalej przeszła przez park do kościoła pw. Św. Andrzeja Boboli i arsenału. Po drodze zaplanowano krótkie przystanki na podanie informacji na temat mijanych obiektów. Dalej trasa wiodła ulicą Rawicką w kierunku lasu. Niestety, zamarznięta ziemia nie wchłonęła ostatnich opadów i na trasie było sporo kałuż, ale dało się przejść. Na wysokości Osuszy rajdowicze skręcili w kierunku Salni i dalej drogą asfaltową dotarli do skrzyżowania z drogą Konarzew – Baran. Tam skręcili w kierunku Konarzewa. Tu było jeszcze gorzej, bo nie tylko stała tam woda, ale i droga była rozjeżdżona przez ciągniki. Z trudem udało się dotrzeć do centrum Konarzewa, a dzieciaki początkowo bardzo rozbrykane wyraźnie się już uspokoiły. Teraz poboczem asfaltowej drogi wszyscy przeszli do ulicy Zdunowskiej i dalej już chodnikiem do Jasnej. W końcu doszli do ulicy Bolewskiego i teraz już prosto na strzelnicę ZP LOK - czyli na metę rajdu. Tam czekała już gorąca herbata lub kawa, kiełbaski na gorąco, przyprawy i chleb.

Na mecie przeprowadzono konkurs krajoznawczy z trasy rajdu, a po posiłku - konkurs strzelecki. Nie było niespodzianki - czołowe miejsca zajęli uczniowie SP 4, którzy należą do SK LOK i co tydzień ćwiczą na strzelnicy.

W konkursie krajoznawczym najlepsi okazali się: Zuzanna Gilicka, Magdalena Górak i Antoni Szczuraszek. Na strzeleckim podium stanęli natomiast: Mateusz Sroka, Borys Staszewski i ponownie Antoni Szczuraszek.

Na zakończenie rozegrano turniej rzutów lotkami. W finale spotkali się dwaj bracia Szczuraszkowie Antek i Fabian. Konkurencję wygrał młodszy Antek i on otrzymał nagrodę komandora rajdu.

Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody książkowe, które zakupiono z funduszy Urzędu Miejskiego w Krotoszynie w ramach oferty dla organizacji pozarządowych. Posiłek dla uczestników rajdu zakupiony został z funduszy Rady Osiedla nr 1 w Krotoszynie.

Na zakończenie komandor rajdu pogratulował zwycięzcom, podziękował za udział w rajdzie wszystkim uczestnikom i obdarował ich publikacjami turystycznymi.

 

Tekst: Antoni Azgier, oprac. Małgorzata Krupa

ikona daty12-12-2016, 10:36 ikona autoraib ikona wyświetleń1887
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość