Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
Mikołaje z Gimnazjum nr 2 już po raz 17

Tradycyjnie, 6 grudnia w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika jest dniem pełnym magii i uroku. W tej niezwykłej, zimowej scenerii ponad 150 Mikołajów bierze już od 17 lat udział w akcji charytatywnej zwanej Dniem z Mikołajkowym Ciasteczkiem, z której dochód przekazujemy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

Już o godz. 7.15 pojawiali się w naszej szkole pierwsi wolontariusze z ciastami, co powodowało, że gimnazjum opanował wspaniały zapach pierników, serników, jabłeczników i innych wypieków. Gromada Mikołajów zebrała się w auli, gdzie Mikołaje Seniorzy zaproponowali swym młodszym przyjaciołom liczne konkursy. Uczniowie walczyli o tytuł ,,Roztańczonego Mikołaja” i ,Mikołaja Spryciarza”. W pierwszym z nich zwyciężyły Zuzanna Konieczna, Wiktoria Konieczna, Julia Felczak oraz Julia Mikołajczyk, natomiast drugi tytuł zdobyły Julia i Klaudia Walczak. Nagrodzono również najlepiej przebrane klasy, którymi okazali się Mikołaje z 1a, 2b, 3a oraz 3b. Doceniono ponadto kreatywność i poczucie estetyki, wręczając nagrody za najpiękniejszą puszkę wolontariusza. W tej tradycyjnej konkurencji wyróżniono skarbonki Natalii Mayer i Julii Mikołajczyk z klasy 3b oraz Klaudii Pelikant z 3a.

Po uroczystym złożeniu przysięgi i zaprzysiężeniu na Świętego Mikołaja oraz wykonaniu pamiątkowego zdjęcia w kształcie mikołajkowego serduszka wolontariusze wyruszyli do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 4, skąd przenieśli dobre słowo i wspaniałego ducha do serc innych mieszkańców Krotoszyna.

Wracający do szkoły Mikołaje dzielili się z nami opowieściami i radością ze sprzedaży ciast. Z każdą minutą szczęście rosło, ponieważ kwota zebranych pieniążków rosła w niebywałym tempie. Gdy otworzyliśmy ostatnią puszkę i przeliczyliśmy banknoty, złotówki oraz grosiki, radość nasza była bezgraniczna. Pobiliśmy rekord sprzed 4 lat zebraliśmy:

 

4.804.37 zł oraz 1 cent

 

Pomysłodawcy Dnia z Mikołajkowym Ciasteczkiem – Małgorzata i Maciej Szymańscy serdecznie dziękują za dar gorącego serca wszystkim wolontariuszom z Gimnazjum nr 2, naszym absolwentom oraz Mikołajom Seniorom, na których bezgraniczną pomoc mogą liczyć od lat . Wielkie słowa uznania kierują w stronę mieszkańców Krotoszyna, których oddanie i hojność przyniosły tak wspaniały wynik. Szczególne podziękowania składają na ręce mam, babć naszych szkolnych Mikołajów, których przepyszne wypieki zaczarowały cały mikołajkowy świat. Bardzo gorąco dziękujemy.

 

Maciej Szymański

ikona daty14-12-2016, 12:44 ikona autorammc ikona wyświetleń1750
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość