Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
Wigilia i kiermasz na Błoniu

6 grudnia odbyła się doroczna Wigilia osiedla nr 6 w Krotoszynie połączona ze szkolnym Kiermaszem Bożonarodzeniowym. Uroczystośc otworzyła pani dyrektor Mariola Kaźmierczak, wraz z nią życzenia świąteczne złożyli pan Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński, pan Ryszard Czuszke, I zastępca burmistrza Krotoszyna, oraz pani Izabela Bartoś, przewodnicząca Rady Osiedla nr 6. Ksiądz Daniel Zarębski, wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie, poprowadził wspólną modlitwę. Jako delegat księdza prał. Aleksandra Gendery, dziekana dekanatu krotoszyńskiego, złożył uczniom, ich rodzicom, pracownikom szkoły oraz mieszkańcom życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

 

Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli placówki zaprezentowali bogaty program artystyczny, obserwowany z przyjemnością zarówno przez rodziców, jak i innych mieszkańców. Przy stolikach, przy kawie i słodyczach, toczyły się ożywione rozmowy, bowiem doroczne spotkanie w szkole jest dla wielu mieszkańców okazją do spotkań towarzyskich i składania życzeń. Wielu z nich zaopatruje się też w atrakcyjne dekoracje świąteczne wystawiane na kiermaszu, a przygotowane wspólnym staraniem społeczności szkolnej.

 

Podczas uroczystości odbyło się także podsumowanie szkolnego konkursu astronomicznego. Uczestnikom konkursu wręczono upominki ufundowane przez dyrekcję ZS2 z OI. Dyplomy i nagrody wręczali obecni na kiermaszu goście: starosta Stanisław Szczotka, wicestarosta Paweł Radojewski, wiceburmistrz Ryszard Czuszke, dyrektor Mariola Kaźmierczak, przew. RO 6 Izabela Bartoś, nauczycielka fizyki Monika Dopierała oraz Ireneusz Włodarczyk, prezes RO PTMA, i Zdzisław Pauter, skarbnik RO PTMA i znany fotograf.

 

***

Konkurs astronomiczny odbył się 5 grudnia. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 12 zadań zamkniętych i 8 zadań otwartych, w którym musieli wykazać się wiedzą na tematy: planety w Układzie Słonecznym; obiekty w Układzie Słonecznym i ich geneza, loty w Kosmos, nasza Galaktyka, czarna dziura, Księżyc, jednostki w astronomii, układy gwiazd na niebie.

Pytania konkursowe przygotowała uczennica Aleksandra Naskręcka, należąca do Szkolnego Koła Naukowego przy ZS2 z OI oraz do koła astronomicznego Kasjopea działającego przy Rozdrażewskim Oddziale Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (RO PTMA) w Rozdrażewie. Pytania przygotowała pod okiem pani Moniki Dopierały, nauczycielki fizyki z ZS2 z OI, również członkini RO PTMA. Nad przebiegiem konkursu czuwała pani Mariola Kaźmierczak, dyrektor ZS2 z OI, również członkini RO PTMA.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów. Największą wiedzą wykazał się Michał Wolkenstein, na drugim miejscu ex aequo uplasowali się Mateusz Kaźmierczak i Stanisław Swora. Trzecie miejsce zajął Wiktor Głodas. Wszystkim uczestnikom gratulujemy szerokiej wiedzy astronomicznej!

Był to jeden z trzech konkursów astronomicznych organizowanych w 2016 r. przy współpracy trzech zaprzyjaźnionych szkół i dzialających w nich kół naukowych: Zespołu Szkół Publicznych w Nowej Wsi, Zespołu Szkół Publicznych w Rozdrażewie i ZS 2 z OI w Krotoszynie.

Fotografie konkursowe wykonał Zdzisław Pauter.

ikona daty21-12-2016, 15:16 ikona autoraib ikona wyświetleń2184
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość