Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
Gwiazdkowa Niespodzianka dla dzieci

Kościół Zielonoświątkowy Zbór Charisma z Krotoszyna zorganizował "Gwiazdkową Niespodziankę”* dla dzieci z terenu powiatu krotoszyńskiego.

Łącznie w powiecie krotoszyńskim zostało w tym roku takimi paczkami uszczęśliwionych 600 dzieci. Paczki otrzymali uczniowie ze szkół podstawowych z Krotoszyna, Zdun, Kobylina, Rozdrażewa, Koźmina, oraz dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych z Krotoszyna i Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Konarzewie.

Upominki zostały rozdane na specjalnie zorganizowanych spotkaniach w Kobylinie i w Krotoszynie połączonych z występami artystycznymi o tematyce świątecznej. Dodatkowo na innych spotkaniach zostaną rozdane paczki dzieciom w wieku przedszkolnym.

Finał akcji "Gwiazkowa Niespodzianka 2016" odbył się w Centrum Chrześcijańskim Charisma Kościoła Zielonoświątkowego w Krotoszynie we wtorek 20 grudnia. Uczestniczyło w niej około 300 dzieci.

 

 

* „Gwiazdkowa Niespodzianka” ogólnokrajowa akcja charytatywna towarzysząca świętom Bożego Narodzenia. Akcja polega na bezpłatnym przekazaniu upominkowych paczek świątecznych dzieciom. Paczki te są solidarnym darem ludzi z Niemiec, Anglii , Holandii i USA, którzy po raz kolejny włączyli się w ogólnoświatową akcję międzynarodowej organizacji charytatywnej Samaritan’s Purse z USA – Operation Christmas Child. W ramach tego projektu co roku jest przygotowywanych około 10 mln. paczek, które są wysyłane do ponad 100 krajów, w tym Polski.

W roku 1993 powstał projekt nazwany Operation Christmas Child polegający na tym, że w krajach bogatszych zachęca się ofiarodawców do przygotowania prezentów świątecznych dla dzieci z uboższych rejonów. Standardem jest opakowanie po butach, które określa wielkość pojedynczego prezentu. Poza tym muszą być to rzeczy nowe, trwałe, bezpieczne i przydatne dla dziecka. Paczki te następnie w kontenerach lub ciężarówkach dostarczane są do miejsc gdzie krajowi koordynatorzy zorganizowali sieć dystrybucji gwarantującą dotarcie do dzieci.

W Polsce akcja zyskała nazwę „Gwiazdkowa Niespodzianka”.

ikona daty02-01-2017, 12:36 ikona autorammc ikona wyświetleń1602
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość