Aktualności
grafika
Zdjęcie z arch. Przedszkola nr 5
Pobyt 6-latka w przedszkolu bez opłat

 

W związku z nowelizacją ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, od 1 stycznia 2017 roku została zniesiona możliwość pobierania przez samorządy opłat za pobyt sześciolatka w publicznej placówce wychowania przedszkolnego.

Ma to związek z objęciem od 1 stycznia br. subwencją oświatową dzieci sześcioletnich chodzących do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych lub korzystających z innych form wychowania przedszkolnego. Zniesiona możliwość pobierania opłat za pobyt sześciolatka w przedszkolu oznacza, że rodzice będą wnosić opłaty jedynie za korzystanie przez dziecko z wyżywienia.

Rada Miejska w Krotoszynie na sesji w dniu 29 grudnia 2016 roku podjęła uchwałę wnoszącą zmianę w zakresie regulacji opłat za korzystanie przez dzieci z edukacji przedszkolnej w wymiarze dłuższym niż 5 godzin dziennie. Jak z wynika z wprowadzonej zmiany - opłatę pobiera się za świadczenia w postaci nauczania, wychowania i opieki udzielane dzieciom do lat 5.

Pięć bezpłatnych godzin to czas, w którym przedszkola prowadzą zajęcia z dziećmi w ramach realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

 

WOiSS

ikona daty03-01-2017, 13:57 ikona autoraib ikona wyświetleń4955
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość
2018-12-14-czesuaf-380.jpg