Aktualności
grafika
Szwajcarscy nauczyciele z wizytą w Ósemce

W dniach od 3 do 5 października Szkoła Podstawowa nr 8 w Krotoszynie gościła ośmioro szwajcarskich nauczycieli z zaprzyjaźnionej placówki w Kriens.

 

Celem wizyty było poznanie i porównanie systemów oświaty szkoły polskiej i szwajcarskiej, wymiana doświadczeń, obserwacja metod i form pracy na lekcjach oraz lepsze zrozumienie sytuacji imigrantów, którzy nie znają języka danego kraju. Szwajcarscy nauczyciele zostali “przypisani” do klas i uczestniczyli razem z nimi w lekcjach, spędzali czas na przerwach.

 

W czwartek delegacja spotkała się z zastępcą Burmistrza, panem Ryszardem Czuszke. Podczas wizyty w Urzędzie podsumowano dwudziestoletnią współpracę pomiędzy Ósemką i szwajcarską szkołą w Kriens. Organizatorzy wymiany przedstawili plany dalszego współdziałania oraz złożyli wniosek o zapoczątkowanie współpracy partnerskiej między szwajcarskim miastam Kriens oraz Krotoszynem.

 

Pobyt naszych gości w Ósemce był doskonałą okazją do zacieśnienia relacji. Dla naszych uczniów była to niezwykła lekcja tolerancji, otwartości i możliwość zweryfikowania swoich językowych umiejętności.

(sch)

 

* Zajrzyj również TUTAJ

ikona daty09-10-2017, 08:49 ikona autorammc ikona wyświetleń1913
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość