Aktualności
grafika
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w SP 5

Każdego roku 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek- Walta Disney’a.

Nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Organizacją bajkowego święta zajęły się dziewczęta z klasy III d pod opieką pani Małgorzaty Augustyniak. Zorganizowały bajkowe spotkanie, w którym udział wzięły klasy I.

Najmłodsi uczniowie z wielką ciekawością wysłuchali bajek znanych autorów, czytanych dla nich przez starsze koleżanki oraz wzięli udział w konkursie ze znajomości treści bajek. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą oraz dobrze się bawili.

Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera. Szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach i w klasach można było spotkać m.in. księżniczki, Smerfy, Czerwone Kapturki, Królową Śniegu, Jasia i Małgosię, rycerzy, krasnoludków.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo, dlatego warto czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania.

Małgorzata Augustyniak

 

 

ikona daty14-11-2017, 13:18 ikona autoraib ikona wyświetleń1177
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość