Aktualności
grafika
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Świnkowie z wizytą w Banku

W poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej w Świnkowie wraz z Nauczycielami – Panią Karoliną Niedbałą oraz Panią Klaudią Szubert odwiedzili nasz Bank.

Bankowych gości przywitała Pani Barbara Wiatrak i na samym wstępie zapytała dzieci po co przychodzi się do Banku – wszyscy doskonale wiedzieli, że w banku jest „kasa”, a pojęcia oszczędności czy kredytowanie nie jest dla nich niczym obcym. Następnie Pani Mariola Torzecka pozwoliła gościom poczuć trochę kasy na własnej skórze. Uczniowie dowiedzieli się jak transportuje się pieniądze, gdzie i jak się je przechowuje oraz jak można je szybko policzyć.

Młodzież zobaczyła jak wygląda praca w Banku nie tylko od strony klienta, ale także co jest po jego tajemniczej stronie – czyli tam, gdzie nie wszyscy mogą zajrzeć! A miejsc godnych obejrzenia w bankowym budynku jest wiele… Najbardziej pożądanym był oczywiście gabinet Pana Prezesa. Po krótkim spotkaniu z Panem Prezesem kilkoro dzieci z zapałem oświadczyło, że w „takim” Banku chcieliby pracować i kto wie, może za kilka lat przyjdą na rozmowę w sprawie pracy – bo przecież Pana Prezesa już znają… Po prezesowskim gabinecie przyszła pora na bankowy dział księgowości. W księgowości młodzież spotkała się z Panią Kamillą Karolczak, która opowiedziała im kilka historyjek związanych z pieniędzmi oraz pokazała jakie pieniądze funkcjonowały na polskim rynku w poprzednim stuleciu.

Na koniec spotkania, jak to zwykle w Banku bywa, bankowi goście otrzymali prezenty i zadowoleni kontynuowali swoją wizytę w Krotoszynie…

 

Barbara Wiatrak