Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gorzupi spotkały się z Bankiem Spółdzielczym

W środę 24 stycznia 2018 r. uczniowi klas IV-VII Szkoły Podstawowej w Gorzupi wraz z nauczycielami odwiedzili nasz Bank.

Bankowych gości przywitała pani Barbara Wiatrak i na samym wstępie zapytała dzieci, po co przychodzi się do banku. Wszyscy doskonale wiedzieli, że w banku są pieniądze, a tematy związane z oszczędnościami czy z kredytowaniem nie były im obce.

Młodzież zobaczyła, jak wygląda praca w banku nie tylko od strony klienta, ale także to, co jest po jego tajemniczej stronie, czyli tam, gdzie nie wszyscy mogą zajrzeć! A miejsc godnych obejrzenia w bankowym budynku jest wiele… Takim miejscem jest niewątpliwie bankowy dział księgowości. To właśnie tam młodzież spotkała się z panią Kamillą Karolczak, która opowiedziała im kilka historyjek związanych z pieniędzmi oraz pokazała, jakie pieniądze funkcjonowały na polskim rynku w poprzednim stuleciu. Następnie pani Mariola Torzecka pozwoliła gościom poczuć trochę kasy na własnej skórze. Uczniowie dowiedzieli się, jak transportuje się pieniądze oraz jak się je przechowuje.

Na koniec spotkania, jak to zwykle w banku bywa, bankowi goście otrzymali prezenty i zadowoleni kontynuowali swoją wizytę w Krotoszynie…

 

Barbara Wiatrak

ikona daty29-01-2018, 13:55 ikona autoraib ikona wyświetleń1377
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość