Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja17-08-2018 11:48
ikona autorib
ikona ilości zdjęć5
Beskid bez kitu - obóż górski ZSP nr 2

W dniach 17-25.07.2018 r. odbył się obóz górski w Pieniny, Gorce i Beskid Sądecki. Jego organizatorem było, już po raz kolejny, Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZSP nr 2 w Krotoszynie. W obozie wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miasta i gminy Krotoszyn.

Gościny uczestnikom obozu użyczył Ośrodek Wypoczynkowy „Sokolica” w Krościenku nad Dunajcem. Był on naszą bazą wypadową w bliższe i dalsze trasy Pienin i Beskidu. W trakcie górskich wędrówek obozowicze zdobyli najwyższy szczyt Pienin – Trzy Korony (982 m n.p.m.). Tutaj z umieszczonej na szczycie platformy widokowej roztacza się wspaniały widok na pieniński przełom Dunajca. W następnych dniach wędrowaliśmy szlakami Beskidu Sądeckiego. Zdobyliśmy min. Jaworzynę Krynicką (114 m n.p.m.) oraz pięknie położone schronisko na Hali Łabowskiej.

W deszczowe dni, których tym razem nie brakowało, zwiedzaliśmy lokalne atrakcje turystyczne min. zamek w Czorsztynie i drewniany kościółek w Dębnie. Odwiedziliśmy także termy w pobliskiej Białce Tatrzańskiej.

W tym miejscu uczestnicy i organizatorzy obozu składają podziękowania władzom miasta i gminy Krotoszyn za finansowe wsparcie projektu oraz wszelką pomoc w jego zorganizowaniu. Jesteśmy przekonani, że dzięki odbywającym się w trakcie obozu zajęciom profilaktycznym udało nam się zwiększyć świadomość zagrożeń płynących z nadmiernego wykorzystania środków komunikacji elektronicznej, co było jednym z głównych celów naszego wyjazdu.

Wypoczynek letni z elementami profilaktyki uzależnień został dofinansowany w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Burmistrza Krotoszyna.

Ewa Kowalska

 

fot. arch. Autora

ikona daty17-08-2018, 11:40 ikona autoraib ikona wyświetleń945
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość