Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja17-10-2018 08:27
ikona autorib
ikona ilości zdjęć7
Z Kobierna do Gdańska - wycieczka "Cztery środki transportu"

Wycieczka „cztery środki transportu” – Szkoła Podstawowa w Kobiernie

W dniu 9 października 2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Gdańska. Nie była to zwykła wycieczka. Naszym celem było zwiedzenie starówki Gdańska i poznanie historii bursztynu, ale ważnym elementem była sama podróż. Chcieliśmy doświadczyć lotu samolotem oraz przejażdżki szybką koleją Intercity.

Wraz z opiekunkami Lucyną Libudzic i Justyną Bręk oraz pod przewodnictwem biura podróży Extratour wyruszyliśmy autokarem z Kobierna o godzinie 3:45 w kierunku Wrocławia. Na lotnisku pan przewodnik poinstruował nas, jak należy zachować się podczas odprawy i samego lotu. Podróż samolotem okazała się wielką frajdą. Większość uczniów leciało po raz pierwszy, a już zapowiedzieli chęć ponownych podróży drogą powietrzną. Pogoda dopisywała, a widoki Wisły, Wybrzeża Bałtyku i samego Gdańska z lotu ptaka były niezapomniane.

Z lotniska liniami autobusów miejskich dostaliśmy się do centrum Gdańska. Następnie spacer po starówce, ciekawostki z historii i architektury wielowiekowego miasta i. niespodzianki, których nie było w planach. Pierwszą z nich był Ośrodek Kultury Morskiej, w którym poznaliśmy budowę statków i promów, próbowaliśmy przenieś ładunek za pomocą symulatora dźwigu i planowaliśmy załadunek promu.

Kolejną niespodzianką było to, że w małym sklepiku z bursztynami pani opowiedziała nam skąd się bierze bursztyn, jak i gdzie się go wydobywa oraz pokazała szlifowanie tej drogocennej żywicy.

Niezaplanowanym punktem wycieczki była również podróż statkiem. Pan przewodnik zaproponował, a wszyscy chętnie się zgodzili na tę podróż. Flotą Żeglugi Gdańskiej z zabytkowego Pobrzeża Starówki popłynęliśmy Motławą do Westerplatte, skąd spacerkiem przeszliśmy w kierunku plaży aby posłuchać krótko historii napaści hitlerowskiej na Polskę. Szybko wróciliśmy na pokład statku, gdzie delektowaliśmy się piękną, słoneczną pogodą i podziwialiśmy budynki Gdańska z perspektywy wody. Dzięki tej podróży uzupełniliśmy naszą listę środków lokomocji o transport wodny.

Nasza przygoda z Gdańskiem trwała do godziny 16, o której wsiedliśmy do pociągu Intercity o nazwie „Mieszko” relacji Gdynia-Wrocław. Wygodna i cicha podróż koleją zakończyła się w Gnieźnie, skąd autokarem wróciliśmy do Kobierna.

Wycieczka „cztery środki transportu” zapadnie na długo w naszej pamięci.

Justyna Bręk

ikona daty17-10-2018, 08:10 ikona autoraib ikona wyświetleń906
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość