Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
Dzień Papieski w Orpiszewie

Jan Paweł II Wielki Papież, Polak, Patriota – pod tym hasłem w niedzielę 27 października w Wiejskim Domu Kultury w Orpiszewie odbył się Dzień Papieski z okazji 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Ojciec Święty Jan Paweł II emanował świętością, czyli pięknem swojego człowieczeństwa, bogactwem osobowości, dobrocią, mądrością i miłością. Z nauczania papieskiego, uczniowie Szkoły Podstawowej w Orpiszewie wybrali niektóre przesłania skierowane do wszystkich ludzi dobrej woli i przedstawili je w montażu słowno – muzycznym. Dzięki takim spotkaniom nasz rodak Święty Jan Paweł II i jego nauka ciągle żyje w naszej pamięci. Spotkanie było wyjątkowe nie tylko ze względu na Osobę Papieża, ale również na uniwersalność i ponadczasowość Jego słów , jako naszego Rodaka i Wielkiego Patrioty.

 

Uroczystość tę dla mieszkańców, społeczności Orpiszewa oraz ich gości zorganizowała Społeczność Szkolna we współpracy z Radą Sołecką ,Radą Rodziców, KGW i Panią Radną.

Widowisko to dostarczyło wiele wzruszeń widzom w atmosferze zadumy i refleksji. Każdy z przybyłych gości miał okazję skosztowania papieskich kremówek.

 

Elżbieta Rogowska

ikona daty09-11-2018, 11:13 ikona autoraib ikona wyświetleń589
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość