Aktualności
grafika
"Dwójka" najlepsza w konkursie statystycznym

Statystyka jest codziennie obecna w życiu społecznym i gospodarczym naszego kraju, regionu i miasta. Aby więc spopularyzować i upowszechnić tę ważną rolę statystyki Urząd Statystyczny w Poznaniu wraz z Poznańskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Statystycznego, są organizatorami konkursu wiedzy statystycznej pod nazwą Statystyka mnie dotyka adresowanego do uczniów wielkopolskich szkół ponadgimnazjalnych. W dotychczasowych edycjach Konkursu wzięło udział ponad 450 uczniów. W tym roku odbyła się już V jubileuszowa edycja konkursu pod Honorowym Patronatem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego – prof. dra hab. Janusza Witkowskiego, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty – Elżbiety Walkowiak i Dziekana Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu – prof. dra hab. Emila Panka. Ponownie, jak w roku ubiegłym, ale jednocześnie po raz pierwszy w historii konkursu, co podkreślają organizatorzy, I miejsce zajęły uczennice z tej samej szkoły, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Karola F. Libelta w Krotoszynie.

 

Zespół z Krotoszyna w składzie: Paulina Panek, Daria Siwek i Lidia Szymczak, pracujący pod kierunkiem mgra Jana Urbaniaka został nagrodzony za opracowanie raportu o rynku pracy powiatu krotoszyńskiego w latach 2005 – 2011. Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie US w Poznaniu: www.stat.gov.pl/poznan. Tam również wkrótce zostaną opublikowane nagrodzone prace.

 

25 kwietnia br. w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, odbyło się uroczyste wręczenie nagród i podsumowanie V edycji konkursu. W uroczystości, wraz z nagrodzonym zespołem, wziął również udział dyrektor szkoły mgr Roman Olejnik oraz opiekun zespołu. Warto podkreślić, iż podsumowanie Konkursu odbyło się w trakcie obchodów 50-lecia Urzędu Statystycznego w Poznaniu, z udziałem Wojewody Wielkopolskiego Piotra Florka, rektorów poznańskich uczelni wyższych, przedstawicieli samorządu terytorialnego województwa i miasta Poznania, co było dodatkowym wyróżnieniem dla nagrodzonych szkół i cenną formą promocji Krotoszyna i powiatu. Laureatki Konkursu zostały nagrodzone w tym roku cennym sprzętem komputerowym w postaci tabletów.

 

Reasumując, szkoła już trzykrotnie uczestniczyła i była nagradzana w tym konkursie, potwierdzając tym samym wysoki poziom kształcenia zawodowego i kształtowanie umiejętności niezbędnych w działalności gospodarczej i w zarządzaniu. Jakie znaczenie ma statystyka dla sprawnego i efektywnego zarządzania dostrzegł już w epoce oświecenia Stanisław Staszic, w podtytule pracy „O statystyce Polski” podkreślając, iż jest to „krótki rzut wiadomości potrzebnych tym, którzy ten kraj chcą oswobodzić i którzy w nim chcą rządzić.”

Jan Urbaniak

ikona daty02-05-2013, 13:43 ikona autorammc ikona wyświetleń2348
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość