Aktualności
grafika
"Izydorki" na wakacjach

Kolejny (siódmy) wakacyjny wypad w góry zaliczył chór "Izydorki" Szkoły Podstawowej w Biadkach. W dniach 8-10 lipca 2017 r. chórzyści wypoczywali tradycyjnie już w Beskidach, ale tym razem sądeckich.

 

Głównym celem wakacyjnego wyjazdu było miłe i aktywne spędzenie wolnego czasu oraz integracja zespołu.

Aktywny wypoczynek rozpoczął się zaraz po dotarciu do Nowego Sącza. Młodzi artyści doskonalili swoje umiejętności wokalne. Pod bacznym okiem instruktora – p. Małgorzaty Łukasik-Kogut uczyli się śpiewu białym głosem. Poznali sądeckie śpiewy i zabawy taneczne. Warsztatom towarzyszyła kapela zespołu p. Małgorzaty – „Piątowioki”.

Po wyczerpujących warsztatach chórzyści poszerzyli swoją wiedzę w Miasteczku Galicyjskim. Mogli zobaczyć jak dawniej wyglądał „sklep towarów mieszanych”, apteka, fryzjer, kowal, stomatolog itp. Po zakwaterowaniu w pensjonacie „Maja” w Nowym Sączu wieczór miał przebiegać tradycyjnie na sportowo. Niestety deszcz zmienił plany i grzecznie chórzyści spędzili ten czas w swoich pokojach.

Kolejny dzień rozpoczął się od jazdy autokarem, tym razem w kierunku Krakowa. W Domu Pielgrzyma chórzyści zostawili bagaże, by nadrobić poprzedni wieczór, tym razem grą w squasha. Zabawy były co niemiara. Popołudniowy czas został przeznaczony na próbę wokalno-instrumentalną. O g. 18.00 chór uświetnił Mszę Św. w kościele Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie. Uduchowieni postanowili zobaczyć Kraków „by night”… Były więc dorożki, uliczni artyści i kebab w przyrynkowej restauracji.

Trzeciego dnia „Izydorki” wyjechały do Inwałdu – Parku Rozrywki. A tam coś, co chórzyści uwielbiają… autoscooter, dzika rzeka, labirynt strachu, kino 5D, lodowisko, świat w miniaturze, super ślizg, karuzele. Emocji co niemiara.

Był to niezapomniany wyjazd, dzięki któremu chórzyści mogli poznać i na nowo zachwycić się urokami Beskidów, ale i Krakowa, który stał się jeszcze bliższy po udanym występie na konkursie chórów południowej Wielkopolski w Ostrowie Wlkp.

Wyjazd „Izydorków” był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta i Gminy Krotoszyn za co dyrygent zespołu Klaudia Szubert wraz wszystkimi chórzystami serdecznie dziękuje.

 

Klaudia Szubert

Dyrygent Chóru "Izydorki"

 

Na straganie w Łagiewnikach

 

Obiad w Nowym Sączu

 

Squash w Krakowie

 

Zabawa w Inwałd Park

 

Warsztaty z Piątowiokami

ikona daty24-07-2017, 15:03 ikona autoraPB ikona wyświetleń1568
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość