Aktualności
grafika
II Zawody Triathlonowe o Tytuł Mistrza Doliny Baryczy - Krośnice 2017

26 sierpnia 2017 roku w Krośnicach odbyły się po raz drugi Zawody Triathlonowe o Tytuł Mistrza Doliny Baryczy. Miejsce startu i mety znajdowało się przy Stawie Rekreacyjnym na terenie Krośnickiej Kolejki Wąskotorowej. Do pokonania był dystans: 400 metrów pływania, 24 km jazdy na rowerze i 5 km biegu. Na pochwałę zasługuje trasa rowerowa, która przebiegała przez Park Krajobrazowy Doliny Baryczy. Jazda na rowerze pośród takich terenów to sama przyjemność, choć nie brakowało wzniesień i zjazdów co sprawiło, że trasa nie należała do najłatwiejszych. Już od samego początku wiadomo było, że trasa nie będzie zamknięta dla ruchu drogowego. Jednak działania podjęte przez organizatora sprawiły, że etap kolarski odbył się w sposób bardzo bezpieczny. Trasa biegowa również była bardzo ciekawa. Częściowo znajdowała się na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego, gdzie kursowała kolejka parowa. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych Krośnic i okolic. Widok dymiącego parowozu zrobił duże wrażenie na niejednym zawodniku. Na mecie na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal oraz ciepły posiłek.

 

Z klubu KS KROTOSZ KROTOSZYN najszybciej linię mety przekroczył Maciej Sobkowiak, uzyskując czas 01:16:41. Wynik ten zagwarantował Maciejowi pierwsze miejsce w kategorii M20-29. Zawodniczki KS KROTOSZ KROTOSZYN również stanęły na podium. Monika Sobkowiak z czasem 01:25:49 zajęła pierwsze miejsce w kategorii K30-39, natomiast Agata Ryba z czasem 01:34:22 stanęła na drugim stopniu podium w tej samej kategorii.

 

Wyniki pozostałych zawodników KS KROTOSZ KROTOSZYN:

- Poczta Dariusz 01:32:03

- Ryba Wojciech 01:34:22

- Urbaniak Wiesław 01:38:31

 

Zawody triathlonowe w Krośnicach z pewnością można polecić innym zawodnikom. Mimo, że była to dopiero druga edycja tej imprezy, organizatorzy stanęli na wysokości zadania - nie tylko pod względem organizacyjnym. Stworzyli niesamowitą atmosferę, gdzie wszyscy znakomicie się bawili!

 

 

ikona daty05-09-2017, 05:47 ikona autoraPB ikona wyświetleń977
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość