Aktualności
grafika
IV Krotoszyński Rajd Rowerowy "Pożegnanie Lata"

3 września odbył się kolejny IV Krotoszyński Rajd Rowerowy pod hasłem „Pożegnanie Lata”. Organizatorami Rajdu był Zarząd Oddziału PTTK i Klub Turystyki Rowerowej „Peleton” w Krotoszynie przy finansowym wsparciu Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Krotoszynie.

 

O godz 9.30 na krotoszyńskim Rynku zebrała się grupka 11 uczestników (czyżby innych wypłoszyła niepewna pogoda?) w tym dwie koleżanki ze Strzałkowa, których powitała komandor Zosia Wiatrak. Najpierw podpisanie listy startowej i pobranie znaczka rajdowego oraz prowiantu. Program Rajdu i jego trasę przedstawił Antoni Azgier. Po zrobieniu pamiątkowej fotki ruszamy na trasę, która wiodła przez Osusz, leśniczówkę Chmielnik na Trafary. Tu pierwszy przystanek. Kolejny przy krzyżu napoleońskim i w pięknie urządzonym przez Nadleśnictwo Krotoszyńskie punkcie Edukacji Leśnej na dukcie między drogami powiatowymi do Baszkowa i z Baszkowa do Zdun. Dobrzy by było jeszcze umieścić informację o tym punkcie na obu drogach asfaltowych biegnących do Baszkowa. Drogi w lesie dość mokre z licznymi kałużami, ale bez problemów dało się dotrzeć do przystanku „Leśna Chata”. Tu także brawa dla Nadleśnictwa. Szałas pięknie odnowiony i zadaszony, nowy wybetonowany plac przed Chatą, nowe ławki i tablice edukacyjne. Brawo! Zastrzeżenia budzi jedynie ostro zakończona rynna na wysokości ok 180 cm, która może stać się powodem poważnego zranienia. Najpierw dłuższa przerwa na posiłek, który uczestnicy otrzymali na starcie Rajdu, a później rozegrano dwa konkursy sprawnościowe, m.in. przejście po 5 m sznurku z zawiązanymi oczami oraz marsz z piłeczką na łyżeczce trzymanej w ustach. Śmiechu było co nie miara, szczególnie przy chodzeniu z zawiązanymi oczami.

Zwycięzcami konkursów zostali - przejście po sznurku: Agnieszka Kasprzak przed Bolesławem Paskiem i Zosią Wiatrak. W przenoszeniu piłeczki najlepszy był Bolesław Pasek przed Zosią Wiatrak i Jolantą Śliwicką. Nagrody do piątego miejsca, zwycięzcom wręczyli Zosia Wiatrak i Antoni Azgier. Trochę przed planowanym czasem ruszamy w dalszą trasę, którą nieco zmieniliśmy. Jedziemy zamiast na Ostatni Grosz do Zdun i dalej przez Chachalnię do Krotoszyna. Po 4 godzinach i przejechaniu 27 km jesteśmy znów na krotoszyńskim Rynku. Ostatnia fotka przed ukwieconym Ratuszem, podziękowanie za wspólną jazdę i pora wracać do domów. KTR Peleton zaprasza rowerowych turystów na kolejną wyprawę 24 września. Zbiórka o godz 9.00 przed fontanną.

 

Tekst i udostępnienie zdjęć:

Antoni Azgier

 

 

 

ikona daty05-09-2017, 09:44 ikona autoraPB ikona wyświetleń1219
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość