Aktualności
grafika
Do 30.09 - Wystawa Pawła Andersa "Tfurczość"

 

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna zaprasza do oglądania wystawy "Tfurczość" Pawła Andersa. Wystawa będzie dostępna do 30 września 2017 r. na II piętrze biblioteki.

 

TFURCZOŚĆ to kolekcja obiektów estetyzujących przestrzeń publiczną Wielkopolski, gromadzona głównie podczas rowerowych wycieczek krajoznawczych, niejako na marginesie i przy okazji służbowo-prywatnego wędrowania po regionie.

 

Paweł Anders (ur. W 1948 r.) jest krajoznawcą i regionalistą, związanym z PTTK. Zajmuje się opracowywaniem przewodników i informatorów turystycznych, przygotowuje treść krajoznawczą do map i planów miast. Napisał też szereg artykułów na temat Wielkopolski, recenzji, opinii i dokumentacji szlaków turystycznych. Rozdziały jego autorstwa znalazły się w czterech monografiach historycznych miast wielkopolskich. Współpracował  z praktycznie wszystkimi wydawnictwami publikującymi opracowania krajoznawcze o regionie. Szczególne miejsce w jego dorobku zajmuje tematyka powstania wielkopolskiego. Od 20 lat jest sekretarzem redakcji kwartalnika ‘’Kronika Wielkopolski” . Działa w Wielkopolskim Klubie Publicystów Krajoznawczych, którego był współzałożycielem.

 

 

ikona daty05-09-2017, 15:02 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń1293
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość