Aktualności
grafika
Pani Ewa Mielicka odbiera gratulacje od burmistrza
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja31-01-2018 15:00
ikona autorib
ikona ilości zdjęć21
Piękna Gmina. Zebranie na osiedlu nr 6 w Dniu Dziadka

22 stycznia obecni na zebraniu mieszkańcy osiedla nr 6 dowiedzieli się, co w tym roku będzie organizowane przez radę osiedla. Wyłoniono także najbogatszą we wnuki babcię, spośród obecnych na spotkaniu, oraz oficjalnie zaprezentowano zwycięską pracę konkursu plastycznego dla dzieci szkolnych.

Głównym tematem zebrania były działania i plan finansowy na rok 2018, ale burmistrz Franciszek Marszałek, po przywitaniu, złożył w imieniu swoim oraz samorządu gminy życzenia babciom i dziadkom, którzy uczestniczyli w wydarzeniu. Poprosił ich także o pochwalenie się liczbą wnuków, podkreślając, że samorząd w swoim działaniu nie zapomina o najmłodszych i o najstarszych mieszkańcach gminy. Świadczą o tym m.in. liczne place zabaw, siłownie plenerowe, jak i planowany na ulicy Kobierskiej dom dziennego pobytu dla seniorów oraz. Do rekreacji na świezym powietrzu będzie także zachęcał nowy ośrodek nad Jeziorem Odrzykowskim. Planowane jest także uruchomienie zajęć z pływania dla osób 50+. 

W naprędce zorganizowanym rankingu babć i dziadków wygrała pani Ewa Mielicka, która przyznała, że ma trzy wnuczki. Burmistrz pogratulował jej i wręczył kalendarz i upominek miejski. Kalendarze otrzymali także pozostali obecni w sali babcie i dziadkowie.

Kolejnym punktem zebrania było wręczenie nagrody zwycięzcy konkursu plastycznego dla uczniów zorganizowanego przez Radę Osiedla nr 6. Uczniowie zostali zaproszeni do przedstawienia swojej wizji przyszłego ośrodka rekreacyjnego nad Jeziorem Odrzykowskim w dowolnej technice plastcznej. Wygrał Kacper Zakoński, który dostarczył dużą i bogatą w szczegóły makietę. W nagrodę dostał tablet. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia: głośniczki lub słuchawki bezprzewodowe.

Potem przewodnicząca RO 6 Izabela Bartoś przedstawiała zaplanowane na najbliższe dwanaście miesięcy wydarzenia osiedlowe w kontekście planowanych wydatków z budżetu przydzielonego na br. przez Radę Miejską w Krotoszynie. Mieszkańcy zaakceptowali wszystkie propozycje i jednogłośnie uchwalili budżet.

W ostatniej części zebrania mieszkańcy mogli porozmawiać z burmistrzem, zgłosić też  wnioski dotyczące potrzebnych usprawnień i rozwiązań na terenie osiedla. Wszystkie wnisoki zostały spisane i przekazane do Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.

Izabela Bartoś

ikona daty02-02-2018, 15:04 ikona autoraib ikona wyświetleń2257
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość