Aktualności
grafika
17.05-27.05 Simchat Chajim Festival #2018


Stowarzyszenie Krotochwile zaprasza na siódmą edycję Festiwalu kultury żydowskiej Simchat Chajim, która rozpocznie się 17 maja 2018 roku. Stowarzyszenie swoimi działaniami obejmiemy przede wszystkim Poznań, Jarocin i Krotoszyn. Festiwal trwać będzie przez 11 dni, do 27 maja 2018 roku, w tym czasie odbędzie się blisko 40 wydarzeń, między innymi koncerty, spotkania, spektakle, wystawy, warsztaty i wiele innych.

 
W Krotoszynie zapraszają na wernisaż wystawy "Empatia", który odbędzie się w piątek o godz. 18:00 w Galerii Refektarz (Mały Rynek 1). Zobaczyć będzie można prace artystów związanych z poznańskim Uniwersytetem Artystycznym. Po raz pierwszy w Krotoszynie pokazani zostaną znani i niezwykle cenieni w świecie twórcy: Józef Czapski, Jerzy Ficowski, Krzysztof Wodiczko czy Henryk Strażewski. Jest to wyjątkowa okazja do obejrzenia ich dzieł. Wstęp wolny.
 
- Specyficznymi objawami empatii są prace pokazane na wystawie. Autorzy tych prac zwracają uwagę na konkretne obiekty empatii, które naznaczyli swoim współczuciem. To m.in. ofiary wojny, weterani wojenni, określone miejsca i rzeczy. Obiektami empatii są także ludzie, których już nie ma. W tym przypadku empatia pomaga zrozumieć historię powszechną oraz poznać indywidualne ludzkie losy.
 
Równie gorąco Krotochwile zapraszają na koncert zespołu NeoKlez, który odbędzie się 27 maja o godz. 18:30 w Sali Kameralnej w Krotoszyńskim Ośrodku Kultury (ul. 56 Pułku Piechoty 18). „Energetyzująca i bezkompromisowa grupa NeoKlez” – takimi słowami najczęściej zaczynają się zapowiedzi ich koncertów. Każdy ich występ, to potężna dawka mocy klezmersko-bałkańskich dźwięków. Zespół występuje w Polsce i za granicą, zawsze zbierając gorące owacje. Bilety w cenie 20 zł są dostępne w kasie KOK oraz na Bilety24.pl.
 
Polecamy także wydarzenia w Jarocinie, w tym koncert najbardziej znanego w świecie polskiego zespołu klezmerskiego Kroke (18 maja, godz. 19:00, JOK Jarocin; bilety: 30/40 zł), spektakl Krystyny Jandy "Zapiski z wygnania" (21 maja, godz. 19:00, JOK Jarocin, bilety: 65/85 zł) czy pierwszy w Polsce koncert rockowej kapeli z Izraela Bucharest (25 maja, godz. 20:30, Rynek - Jarocin; bilety: 20 zł). Ponadto 24 maja w Jarocinie na Rynku spotkanie z pisarką Magdaleną Kicińską. Fragmenty jej książki "Pani Stefa" o wieloletniej współpracownicy Janusza Korczaka czytać będzie wybitna aktorka Maja Komorowska.
 
Cały program dostępny na www.simchatchajim.pl/program(krotochwile)
ikona daty17-05-2018, 09:52 ikona autoracki mg ikona wyświetleń977
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość