Aktualności
grafika
16-17.08 Pokaz sadzenia i rozmnażania borówki amerykańskiej


Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej, Rodzinny Ogród Działkowy „Zgoda” i Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają na praktyczne pokazy sadzenia i rozmnażania borówki amerykańskiej.


Pokazy odbędą się na działkach:

- sadzenie – Aleksandry i Tadeusza Opalińskich w ROD „Zgoda” przy ul. Glinki w Krotoszynie w dniu 16 sierpnia 2018 r. o godz. 18:00. Zbiórka osób zainteresowanych przy bramie od strony pola. Prosimy o przyniesienie niewielkich ilości kamyków uzbieranych na swoich działkach, które posłużą do drenażu wykopu pod borówkę;

- rozmnażanie – Jana Pawlika w ROD „Zachęta” w Krotoszynie. Zbiórka chętnych uczestników przy bramie od ul. Łąkowej w dniu 17 sierpnia 2018 r. o godz. 18:00. Można przynieść doniczki plastykowe  do posadzenia borówki.


Organizatorzy zapraszają działkowców z Rodzinnych Ogrotów Działkowych, właścicieli ogrodów przydomowych oraz wszystkich zainteresowanych na te niewątpliwe ciekawe pokazy. Popołudniowa pora jest podyktowana upalną pogodą. Nie zapewnia się picia.


Pokazy poprowdzi wolontariusz, student UTW, działkowiec Stowarzyszenia ogrodowego Polski Związek Działkowców i pasjonat Austriackiej Szkoły Ekonomii, który od ponad 20 lat uprawia borówkę amerykańską na swojej działce.

fot. Sebastian Kalak

Tekst: Jan Pawlik

ikona daty10-08-2018, 14:04 ikona autoracki mg ikona wyświetleń816
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość