Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
Happening ekologiczny na Rynku (fotogaleria)

Urząd Miejski w Krotoszynie we współpracy z Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie już po raz drugi zorganizowali happening ekologiczny skierowany dla uczniów szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy. Tym razem hasło przewodnie brzmiało „Tyle zysku ile odzysku”. Tematyka dotyczyła głównie ochrony drzew i bioróżnorodności. Przypomniano też podstawowe zasady recyklingu.

 

W wydarzeniu wzięły udział:

- Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałam Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Krotoszynie,

- Szkoła Podstawowa nr 4 im. Wojska Polskiego w Krotoszynie,

- Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Jordana w Krotoszynie,

- Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej- Curie

w Krotoszynie,

- Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Biadkach.

 

Uczniowie maszerowali ze swoich szkół ubrani w symboliczne kolory ziemi. Poza tym przygotowali banery i plakaty tematyczne oraz piękne drzewka świąteczne wykonane z materiałów, które już raz zostały użyte. Inwencja twórcza krotoszyńskiej młodzieży przerosła wszelkie oczekiwania i wyobrażenia organizatorów!

Wszystkie prace były tak zaskakujące, że postanowiono nagrodzić każdą z nich. Uczestnicy otrzymali drewniane zakładki z symbolicznymi grafikami odnoszącymi się do ochrony przyrody. Poza tym Burmistrz Krotoszyna wręczył na ręce uczniów pokaźne draceny. Rośliny mają przypominać o konieczności ochrony środowiska naturalnego, a zadaniem uczniów jest dbanie o prawidłowy rozwój roślin.

Organizatorzy postanowili też docenić każdą szkołę z osobna za zaangażowanie. Przygotowano zestaw drzewek i krzewów, które można odbierać w Zakładzie Zieleni Marszałek.

Mamy nadzieję, że każda szkoła dobrze wykorzysta nagrodę i stworzy wymarzony skwer zielony, który posłuży obecnym i przyszłym pokoleniom.

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, pomysły i włożony trud!

 

       

ikona daty20-11-2017, 08:54 ikona autorammc ikona wyświetleń1943
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość