Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja20-11-2017 15:54
ikona autorRedaktor KBP
ikona ilości zdjęć10
Eve Ainsworth w Dyskusyjnym Klubie Książki

 

W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki podczas którego była omawiana książka "Siedem dni" Evy Ainsworth, która klubowiczkom bardzo się podobała.

 

Jeden prześladowca, jeden cel, dwie ofiary…

 

Jess jest otyła, nosi niemodne ubrania, jest nieśmiała i nie chce rzucać się w oczy. Kez to jej przeciwieństwo – przebojowa, atrakcyjna i jedna z najbardziej popularnych dziewcząt w szkole. Ich drogi krzyżują się pewnego popołudnia, a Kez zaczyna zamieniać życie Jess w piekło, dręcząc ją i upokarzając. Cała sytuacja nie jest jednak tak jednoznaczna jakby się wydawało, ponieważ z pozoru idealna Kez, za fasadą pewności siebie, ukrywa bolesną tajemnicę…

 

Książka skonstruowana jest na zasadzie równoległych narracji, z perspektywy dwóch głównych bohaterek. Akcja rozgrywa się na przestrzeni tygodnia - 7 dni, w szybkim tempie, nawiązując w pewien sposób do stylu życia nastolatków na portalach społecznościowych. Niektóre rozdziały poprzedzają wpisy na facebooka wraz z komentarzami. To ważna opowieść dotycząca aktualnych problemów, z którymi zetknąć się można w każdej szkole.

 

7 dni to książka o życiu. Życiu trudnym, pełnym łez i problemów. Życiu, które czasem wyprane jest z wszelkich barw i nawet przysłowiowe różowe okulary nic tu nie pomogą. Autorka pokazuje, jak ciężkie może być życie wśród nastolatków oraz to, że odmienność jest niekiedy szykanowana. Druga strona medalu jest taka, że oprawca nie zawsze jest zły z natury, czasem po prostu to złe towarzystwo lub po prostu chęć zaistnienia. Czasem wystarczy zrozumienie i chęć rozmowy, a wtedy wszystko może potoczyć się w całkiem innym kierunku.

 

Tekst: Marlena Nabzdyk

Zdjęcia: Klaudia Mielcarek

ikona daty20-11-2017, 15:51 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń1652
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość