Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
Turniej BZ WBK 2017

Przez dwa dni trwały zmagania w piłkarskim turnieju U10 i U11, który odbył się w krotoszyńskiej hali widowiskowo-sportowej.

 

To był naprawdę wielki turniej, wielkie przedsięwzięcie tak ocenili całą organizacje trenerzy oraz rodzice, którzy przybyli dopingować swoje pociechy. W sumie wzięło udział 20 drużyn podzielonych na dwie kategorie: orlik oraz młodzik.Czyli od soboty do niedzieli rywalizowało w nim około 200 zawodników. I rzecz najważniejsza. Po raz pierwszy w Krotoszynie rozłożona została sztuczna trawa w krotoszyńskiej hali. Jej montaż trwał blisko siedem godzin. Ale opłacało się, bowiem o tym turnieju jeszcze długo będzie mówiło się głośno i to nie tylko w Krotoszynie.

 

W sobotę rozegrano mecze grupowe w kategoriach U10 i U11. Z kolei w niedzielę rywalizowano o największe trofea, jak i o dalsze miejsca. I tu znów należy odnieść do niezwykłej oprawy całego turnieju. Podczas ceremonii otwarcia wszystkie drużyny kolejno maszerowały na środek boiska niosąc przed sobą flagę ze swoim herbem. To robiło naprawdę wielkie wrażenie. Zresztą podobnie, jak podczas turniejowych finałów Ligi Europy (mecz o 3 m.) i Ligi Mistrzów (mecz o 1 m.). Podczas ceremonii otwarcia z niezwykłym programem artystycznym wystąpiły dziewczęta z Show Dance. A następnego dnia działający przy naszej Szkole Podstawowej nr 3 zespół "Tacy nie inni." Popis swoich umiejętności dał także Kamil "Kamcio" Frąckowiak, który w niedzielę poprowadził warsztaty dla młodych piłkarzy.

 

Mimo, iż zwycięskie puchary trafiły do drużyn przyjezdnych, to krotoszyńskie zespoły zaprezentowały się całkiem dobrze.

 

Tabela końcowa orliki U10:

1. LKS Gorzyczanka Gorzyce Wlk.

2. KKS Astra Krotoszyn

3. Dąbroczanka Pępowo

4. Orzeł Lipno

5. UKS Trójka Krotoszyn 1

6. KUKS "6" Zębców

7. Akademia Krecika Ostrów Wlkp.

8. UKS Trójka Krotoszyn 2

9. TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp.

10. GOS Biały Orzeł Koźmin Wlkp.

 

Nie mniej emocji przyniósł wielki finał U11. Mimo, iż nie zagrały w nim drużyny z Krotoszyna, to wystąpił w nim mający za sobą większą część publiczności dziewczęcy zespół KA 4 resPect. Wicemistrzynie ogólnopolskiego turnieju Tymbarka zachwyciły publiczność swoja grą. W tej kategorii bardzo dobrze spisała się nasza ekipa UKS Trójka Krotoszyn, która zajęła trzecie miejsce, pewnie pokonując zespół Gorzyczanki.

 

Tabela końcowa młodziki U11:

1. Dąbroczanka Pępowo

2. KA 4 resPect

3. UKS Trójka Krotoszyn W

4. LKS Gorzyczanka Gorzyce Wlk.

5. GOS Biały Orzeł Wlkp.

6. KKS Astra Krotoszyn 1M

7. Grom Golina

8. Pogoń Orlik Cieszków

9. KUKS "6" Zębców

10. KKS Astra Krotoszyn 2T

 

Sponsorem głównym turnieju był Bank Zachodni WBK. Organizatorem UKS Trójka Krotoszyn, współorganizatorami: CSiR Wodnik Krotoszyn oraz KKS Astra Krotoszyn. – Dziękujemy także pozostałym sponsorom - firma reklamowa Honiart, a także tym, którzy chcieli pozostać anonimowi oraz boiskOmobilne.pl z Gostynia za pomoc przy realizacji boiska piłkarskiego. Miło też nam poinformować , że podczas turnieju byli z nami dziewczęta z Show Dance pod kierownictwem pani Kasi Wincenciak, zespół Tacy nie inni oraz Kamil Frąckowiak. Dużą rolę organizacyjną , odegrali bez wątpienia rodzice naszego klubu , którzy zapewnili małym zawodnikom oraz ich rodzicom poczęstunek w postaci ciasta, kawy oraz słodkości.

A już w styczniu kolejny piłkarski turniej organizowany przez UKS Trójka wspólnie z Lions Club. Zapewne znów nie zabraknie emocji!

 

Tekst i udostępnienie zdjęć:

UKS Trójka Krotoszyn

ikona daty01-12-2017, 09:48 ikona autoraPB ikona wyświetleń1465
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość