Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
Gminny konkurs czytelniczy dla uczniów szkół podstawowych „Charlie i spółka” - podsumowanie

 

W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów szkół podstawowych klas V-VI pod hasłem: „Charlie i spółka” dotyczący twórczości Roalda Dahla, zadaniem każdego uczestnika było przeczytanie książki „Charlie i fabryka czekolady.”

 

 W konkursie wzięło udział 44 uczestników z terenu Miasta i Gminy Krotoszyn, z następujących szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 1 w Krotoszynie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Krotoszynie, Szkoły Podstawowej nr 4 w Krotoszynie, Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej w Orpiszewie, Szkoły Podstawowej w Kobiernie, Szkoły Podstawowej w Benicach, Szkoły Podstawowej w Chwaliszewie, Szkoły Podstawowej w Lutogniewie.    

 

 Komisja w składzie: przewodnicząca Hanna Sztuka – Fonau polonistka, Izabela Bartoś przedstawiciel Urzędu Miejskiego, Małgorzata Augustyniak nauczyciel - bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej nr 5, Ewa Kmieć bibliotekarz - nauczyciel z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 , po  sprawdzeniu testów z odpowiedziami  nie udało się wyłonić zwycięzców, bo rywalizacja była wyjątkowo wyrównana osoby, które uzyskały największą liczbę punktów, zaprosiliśmy do dogrywki.

 

Komisja przyznała laureatom następujące nagrody i wyróżnienia.

Nagrody:

  • I miejsce –Weronika Żyto, Szkoła Podstawowa nr 8 kl. VI
  • II miejsce –Aleksandra Frala, Szkoła Podstawowa w Kobiernie kl. VI
  • III miejsce –Julia Marek, Szkoła Podstawowa w Benicach kl. VI

 Wyróżnienia:

  • Dawid Szwaja – Szkoła Podstawowa w Chwaliszewie kl. VI
  • Tomasz Kostka – Szkoła Podstawowa w Chwaliszewie kl. V
  • Michał Sasin –Szkoła Podstawowa nr 7 kl. VI

 

Nagrody zostały ufundowane ze środków Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej, poczęstunek dla uczestników ufundowały Cukiernia Łyskawa w Krotoszynie oraz Piekarnia Czwojda w Krotoszynie.


Dyrektor i Pracownicy Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej serdecznie dziękują Dyrektorom szkół oraz nauczycielom za przygotowanie tak licznej grupy młodzieży do konkursu czytelniczego.

 

Tekst: Marlena Nabzdyk, zdjęcia: Mateusz Jędrzejak

ikona daty29-12-2017, 15:18 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń1951
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość
2018-12-14-czesuaf-380.jpg