Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
Piękna Gmina. Kreatywna sołtys Bożacina

Znana i lubiana Lilianna Sekula-Łąkowska jest sołtysem w Bożacinie. Funkcję włodarza wioski pełni od 2016 roku. Rok wcześniej została przewodniczącą KGW i jest nią do dziś. Na co dzień doskonale spełnia się w pracach społecznych. W wolnych chwilach zajmuję się rękodziełem oraz rozwija swoją pasję do fotografii.

Pierwsze rękodzieła zaczęła tworzyć wspólnie z mama i siostrami. Wieczorami często zasiadały razem i szydełkowały oraz wyszywały haftem richelieu. Teraz dzięki temu ma w domu cała szafę ręcznie haftowanych obrusów, serwetek i poduszek.

Pasją do pieczenia zaraziła się od mamy. To ona przekazała jej swoje doświadczenie i tajniki, które przydają się w kuchni. Pierwsze okolicznościowe torty zaczęła tworzyć dla swoich siostrzeńców. Były to samochody, statki i ciasta z wizerunkiem bohaterów bajkowych. Tworzenie tortów daje jej dużo radości, ale wymaga cierpliwości i wprawy. Żeby zrobić tort potrzebuje kilkunastu godzin. Przygotowanie dekoracji pochłania jej najwięcej czasu. Dzięki zdolnościom plastycznym tworzy figurki z masy cukrowej, którymi przyozdabia ciasta.

W wolnych chwilach robi cudowne stroiki wielkanocne i bożonarodzeniowe. Zrobiła już choinkę z szyszek, makaronu, drzewka świąteczne, wianki z gałązek wierzbowych, a nawet ze słomy.

Swoją pasją do rękodzieła próbuje zarazić mieszkańców wioski. Z okazji dożynek co roku tworzy figurę dożynkową i organizuje konkurs na najładniejszą zagrodę. Ogłasza konkursy plastyczne dla dzieci , a dla starszych przygotowuje warsztaty rękodzieła np. decoupage, wyszywania z filcu itp.

Lilianna Sekula-Łąkowska umiejętnie łączy pracę sołtysa i przewodniczącej KGW ze swoimi zamiłowaniami plastycznymi i kulinarnymi. Tworząc piękne dekorację, rozwija swoje zamiłowania, a mieszkańcy wioski ją doceniają.

 

Dagmara Wachowiak

ikona daty05-01-2018, 09:05 ikona autoraib ikona wyświetleń1193
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość