Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
26. Finał WOŚP w Benicach

14 stycznia 2018 r. po raz kolejny zabiło ogromne serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizowany pod hasłem „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” tegoroczny finał połączony został w benickiej placówce z Dniem Seniora. Fuzja obu wydarzeń zaowocowała ogromną frekwencją publiczności nie tylko głodnej rozrywki, ale także chcącej dołożyć cegiełkę w wielkim murze bezinteresownej pomocy bliźniemu, budowanym od lat przez Jurka Owsiaka. Oczekiwania przybyłych zostały spełnione, bo już na samym początku powitała ich biesiada rodzinna „Muzyka łączy pokolenia”. W tym wyjątkowym show muzycznym uczniowie wraz z rodzicami przeprowadzili zebranych przez największe przeboje muzyczne zaczynając od początków ubiegłego stulecia, przez wojenne „zakazane piosenki” oraz późniejsze szlagiery, aż po muzykę współczesną. Każdy z widzów – junior, rodzic, czy też senior – mógł usłyszeć coś bliskiego swojemu sercu w przepięknym wykonaniu przyjaciół i znajomych, a dzięki rozdanym śpiewnikom mógł także żywo przyłączyć się do tworzenia rodzinnej cudownej atmosfery. Benicką edycję finału WOŚP tradycyjnie zaszczyciła również swoją obecnością grupa taneczna „Temperature”. Oczywiście nie mogło zabraknąć również największej atrakcji wieczoru – licytacji zwieńczonej cieszącym oko światełkiem do nieba. Przez cały czas do dyspozycji przybyłych gości był również bogato wyposażony bufet oraz stanowisko medyczne, w którym każdy mógł zbadać swoje ciśnienie krwi i poziom cukru.

Dzięki pracy aż szesnastu wolontariuszy oraz ogromnej hojności mieszkańców i licytujących w tym roku udało nam się wspólnie zebrać rekordową kwotę 6030,15 zł.

Po raz kolejny pokazaliśmy, że całym sercem gorąco wspieramy inicjatywę zapoczątkowaną przez Jurka Owsiaka. Wspólnie tworzymy ogromną, ogólnopolską rodzinę ludzi, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka. Razem tworzymy WOŚP! Razem niesiemy ciepło serc naszych w świat! Kolejny raz zagraliśmy koncert we wszystkich tonacjach dobra, które wraca.

 

Tekst i zdjęcia:

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Benicach

ikona daty15-01-2018, 14:56 ikona autoraPB ikona wyświetleń1651
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość