Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
Finał drugiej edycji Konkursu BITWA O KASĘ

W czwartek, 5 kwietnia 2018 r., o godzinie 10:00 odbył się FINAŁ drugiej edycji Konkursu BITWA O KASĘ, którego organizatorem był Bank Spółdzielczy w Krotoszynie. Uczestnicy II etapu Konkursu spotkali się na sali gimnastycznej ZSP nr 2 w Krotoszynie, aby wyłonić Zwycięzców BITWY.

Na finałowej BITWIE Uczestnikom dopingowali Przedstawiciele Władz Samorządowych: Starosta Krotoszyński - Pan Stanisław Szczotka, Wicestarosta Krotoszyński - Pan Paweł Radojewski, Burmistrz Krotoszyna - Pan Franciszek Marszałek, Burmistrz Kobylina - Pan Tomasz Lesiński, Burmistrz Sulmierzyc - Pan Dariusz Dębicki, Burmistrz Zdun - Pan Tomasz Chudy, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu - Pan Przemysław Wójcik, Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele oraz Dyrektorzy Oddziałów Banku Spółdzielczego.

Konkurs rozpoczął się w listopadzie ubiegłego roku. W końcu przyszedł ten moment, aby spotkać się z Zawodnikami i ostatecznie rozstrzygnąć wynik BITWY.

Do konkursu przystąpiło 19 szkół z powiatu krotoszyńskiego – 12 szkół podstawowych i 7 ponadgimnazjalnych. W pierwszym etapie udział wzięło ponad 100 Uczestników. Każdy z nich miał szansę awansu do II etapu Bitwy. W finale spotkało się 36 Uczestników – Zwycięzców etapów wewnątrzszkolnych, aby zawalczyć o finałowe podium.

 

ZWYCIĘZCY BITWY O KASĘ!

W grupie szkół podstawowych:

- miejsce I zajęła Aleksandra Politowicz - Szkoła Podstawowa nr 1 w Krotoszynie

- miejsce II zajęła Aleksandra Szwarczyńska - Szkoła Podstawowa w Smolicach

- miejsce III zajęła Julia Kwiatkowska - Szkoła Podstawowa nr 8 w Krotoszynie

W grupie szkół ponadgimnazjalnych:

- miejsce I zajął Damian Jabłoński - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krotoszynie

- miejsce II zajęła Katarzyna Czachorek - I Liceum Ogólnokształcące w Krotoszynie

- miejsce III zajął Marek Furman - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krotoszynie

Finałowi Uczestnicy walczyli o nagrodę pieniężną. Nagrodzeni zostali Zwycięzcy – I, II, i III miejsca, w dwóch grupach – szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzcy otrzymali odpowiednio 700 zł, 600 zł i 500 zł. Kasa dla Zwycięzców – Uczestników to nie wszystko. Nagroda pieniężna w wysokości 700 zł trafiła także do Szkoły Uczestnika, który zajął I miejsce.

Oprócz tego, na Uczestników czekały jeszcze nagrody rzeczowe. Wszyscy Ci, którzy aktywnie korzystali z konta w Banku, czy też wzięli udział w popularyzacji oszczędzania – nie tylko zagwarantowali sobie pewne punkty w Konkursie, ale i wywalczyli dla siebie dodatkową nagrodę.

Finał Konkursu, czyli II etap Konkursu, składał się z dwóch części – obowiązkowej w formie testu oraz dodatkowej, która trwała od listopada 2017 r. do końca lutego bieżącego roku w ramach zadań dodatkowych, a podczas finału naliczone zostały zarobione punkty. O kolejności miejsc w każdej z grup decydowała ilość zdobytych punktów.

Nad przebiegiem Finału BITWY czuwała Komisja Konkursowa w następującym składzie:

Pani Karolina Grzelak - Dyrektor Oddziału Banku w Zdunach

Pan Romuald Nawrocki - Dyrektor Oddziału Banku w Krotoszynie

Pani Monika Figielek - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krotoszynie

Pani Ewa Poczta- Szczepańska - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wlkp.

Pani Joanna Robaczyk - I Liceum Ogólnokształcące w Krotoszynie

Na rozwiązywanie testu Uczestnicy mieli 40 minut, w tym czasie musieli odpowiedzieć na 35 konkursowych pytań. Podczas, gdy Komisja Konkursowa sprawdzała poprawność rozwiązanych testów, naliczała punkty oraz sumowała wyniki, Uczestnicy Konkursu oraz zaproszeni Goście korzystali z poczęstunku, który specjalnie na tę okazję przygotowali Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie.

Nad przygotowaniem Uczniów do Konkursu czuwali Opiekunowie – Nauczyciele, którym przekazano szczególne PODZIĘKOWANIA za zaangażowanie i organizację zajęć dla Młodzieży.

Zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY wygranej!

Wszystkim Uczestnikom DZIĘKUJEMY za udział w konkursie!

 

Barbara Wiatrak

ikona daty09-04-2018, 13:46 ikona autoraPB ikona wyświetleń1414
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość