Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
Przedszkolaki z Biadek w Banku Spółdzielczym i w Urzędzie Miejskim

We wtorkowe przedpołudnie, 10 kwietnia 2018 r., grupa przedszkolaków z Biadek wraz Panią Anetą i Panią Eweliną odwiedziły Bank Spółdzielczy w Krotoszynie. Przedszkolakom towarzyszył Sołtys Biadek – Pan Mariusz Karbowiak.

Dzieci przywitała Pani Barbara Wiatrak i na samym początku przeprowadziła z dziećmi rozmowę o roli jaką pieniądz pełni w życiu każdego człowieka. Wszystkie dzieci były zgodne – pieniądz jest nam bardzo potrzebny w naszym codziennym życiu.

Następnie Pani Mariola Torzecka opowiedziała dzieciom skąd w Banku biorą się pieniądze. Przedszkolaki dowiedziały się jak transportuje się pieniądze, gdzie i jak się je przechowuje i jak można je szybko policzyć.

Przez chwilę dzieci miały okazję przyjrzeć się pracy bankowego ochroniarza. Pan Paweł zaprezentował dzieciom swoje stanowisko pracy i opowiedział krótko o swojej roli w Banku.

Dzieci odwiedziły kolejne bankowe pomieszczenia, aby w końcu dotrzeć do bankowego działu księgowości, gdzie Pani Kamilla Karolczak opowiedziała im bajkę, w której głównymi bohaterami były oczywiści dzieci i pieniądze. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały wszystkich opowiastek. Pani Kamilla przygotowała także zadanie do wykonania – banknotowe puzzle były nie lada atrakcją dla każdego malucha. Atrakcyjne okazały się również bankowe urządzenia – każde dziecko chciało zobaczyć jak wyglądają bankowe dokumenty!

Spotkanie z Bankiem dobiegło końca. Na koniec spotkania, jak to zwykle w Banku bywa, dzieci otrzymały bankowe prezenty i podziękowały pracownikom Banku, którzy odkryli przed nimi trochę bankowej tajemnicy.

Dziękujemy Dzieciom za miłe spotkanie…

 

Barbara Wiatrak