Aktualności
grafika
26.05 Krotofest 2018

26 maja o godz. 14.00 po raz szósty będziemy bawić się w parku miejskim na Krotofeście, wielkim święcie samorządu i lokalnych organizacji.

 

Wydarzenie jest współorganizowane przez Urząd Miejski, Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw i Krotoszyński Ośrodek Kultury. Pozwala na prezentację licznych organizacji i stowarzyszeń. Swoją działalność promują na imprezie także Krotoszyńska Biblioteka Publiczna i Muzeum Regionalne. Coraz chętniej do grona aktywnych uczestników dołączają lokalne firmy, nie tylko fundując nagrody i wspierając organizację imprezy, ale także prezentując się na własnych stoiskach.

 

Tegoroczny Krotofest zapowiada się co najmniej równie interesująco jak wcześniejsze edycje. Poniżej ogólny plan występów, które będziemy mogli obserwować na scenie. Szczególnej uwadze mieszkańców polecamy biesiadne śpiewy, od około 17.20 do 18.10. Serdecznie zapraszamy wówczas do wsparcia swoim głosem chóralnego wykonania popularnych przyśpiewek i piosenek. Dużym zainteresowaniem będą się cieszyły wszystkie występy muzyczne i taneczne, ale na pewno największą widownię zgromadzi o godz. 21.00 gwiazda wieczoru URSZULA, której melodyjne piosenki chętnie nucą zarówno starsi, jak i młodsi.

 

Na Krotofeście nie zabraknie atrakcji dla dzieci, będą to: rozmaite gry i zabawy sportowe, konkursy, malowanie twarzy, puszczanie wielkich baniek mydlanych. Jak zwykle będzie kolejka do loterii fantowej, a w minikawiarenkach będzie można odpocząć i się posilić. Jedną z większych atrakcji będzie z pewnością wirtualny seans 3D. W wirtualnym świecie będzie można zwiedzić świat dinozaurów, morskie głębiny czy przestrzeń kosmiczną.

 

Gośćmi sobotniej imprezy będą także mieszkańcy węgierskiego Fonyod, naszego miasta partnerskiego, którzy pod koniec maja będą przebywać z wizytą w Krotoszynie.

 

Bogaty program imprezy gwarantuje nam, że wraz z całą rodziną spędzimy czas ciekawie, aktywnie i integrując się z innymi mieszkańcami.

 

ikona daty19-04-2018, 11:22 ikona autoraib ikona wyświetleń4247
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość