Aktualności
grafika
"Noc Muzeów" 2018
Krotoszyńska "Noc Muzeów" 2018

 

Jak co roku Muzeum Regionalne w Krotoszynie włącza się w międzynarodową akcję pt. „Noc Muzeów”. Tym razem przypada ona w sobotę 19 maja i tradycyjnie trwać będzie od godziny 19.oo do 24.oo.

 

 

Podczas tegorocznego wydarzenia, obok nocnego zwiedzania ekspozycji stałej, można będzie obejrzeć wystawę czasową pod tytułem „Powstanie Wielkopolskie na ziemi krotoszyńskiej”.

 

Ponadto w trakcie „Nocy Muzeów” odbędzie się również premiera książki pod tytułem „Legendy i Podania Ziemi Krotoszyńskiej” – długo oczekiwanej, najnowszej edycji krotoszyńskich legend, zapowiedzianych podczas zeszłorocznej wystawy plenerowej.

 

 

Z publikacją luźno związany będzie tradycyjny już konkurs dla zwiedzających pt. „Zagadki muzealne”. Tym razem zabawa polegać będzie na odnalezieniu i policzeniu wszystkich słowiańskich stworków, które podczas przygotowywania najnowszej edycji legend wymknęły się nam i rozpierzchły po całym niemal muzeum.

Wśród osób, które odnajdą wszystkie potworki rozlosujemy nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Krotoszynie oraz nasze Muzeum, a wyniki gry pojawią się na naszej stronie internetowej w czwartek 25 maja.

Wszystkie osoby chcące wziąć udział w zabawie prosimy o zapoznanie się z załączonym obok regulaminem.

 

Wydarzeniu jak zwykle towarzyszyć będą różnorakie prezentacje.

Serdecznie zapraszamy!

ikona daty04-05-2018, 12:33 ikona autoraRedaktor Muzeum ikona wyświetleń2247
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość