Aktualności
grafika
I Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Cyrkowych - relacja

22 kwietnia br. odbył się I Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Cyrkowych. Organizatorem tego niecodziennego przedsięwzięcia był Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach. Pokaz odbywał się w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęciczkach dzięki uprzejmości Pani dyrektor Agnieszki Misiak. W przeglądzie wzięły udział grupy cyrkowe: PEGAZ z Leszna, FABRYKA CUDÓW z Piotrkowa Trybunalskiego, STOS z Pabianic, Wesołe Ludki z ZSP

w Borzęciczkach, Gimnazjalna Grupa Cyrkowa z Koźmina Wlkp., Grupa Cyrkowa z Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie, SZTUKMISTRZE z Rychwała oraz gospodarz MIX FERAJNA z SOSW w Borzęciczkach. Podczas przeglądu mogliśmy oglądać niesamowite popisy akrobatyczne, jazdę na monocyklach, żonglerkę różnymi przedmiotami, wspaniałe sztuczki z użyciem diabolo, kul poi, talerzy cyrkowych, jak również zabawne występy klaunów. Nie zabrakło także pokazu typu fireshow, który zaprezentowała grupa z koźmińskiego Gimnazjum.

Przegląd stał na wysokim poziomie, dzięki czemu nikt z publiczności nie mógł narzekać na nudę. Sztuka cyrkowa, poza artystycznymi walorami ma zastosowanie w pedagogice. Wszechstronnie wpływa na rozwój dzieci i młodzieży, inspiruje pedagogów do innowacyjnych rozwiązań w edukacji. Taką też rolę spełnia w pracy dydaktyczno-wychowawczej w SOSW w Borzęciczkach. Inicjatorem przeglądu był nauczyciel SOSW Marcin Jerzak, który jest propagatorem pedagogiki cyrku w pracy z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w SOSW Borzęciczki.

Wszystkie zespoły zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. Uczestnicy przeglądu wyrażając zadowolenie z występów, organizacji przedsięwzięcia zapowiadali przybycie na kolejną edycję. Organizator, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach, serdecznie dziękuje:

Powiatowi Krotoszyńskiemu i panu staroście Stanisławowi Szczotce, Urzędowi Miasta i Gminy Koźmin Wlkp., panu Eugeniuszowi Sprucie i firmie LEGE, panu Adamowi Nowakowi i hurtowni NOWAK, państwu Kusztelak i firmie METPOL, państwu Kaczyńskim i piekarni KACZYŃCY, Piekarni GS Samopomoc Chłopska, państwu Czwojda i piekarni CZWOJDA, firmie GABIPLAST, hurtowni EWA za dobre serce i wsparcie w organizacji Przeglądu.

ikona daty04-05-2018, 13:46 ikona autoraib ikona wyświetleń1339
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość