Aktualności
grafika
12 miejsce dla Krotoszyna w Wielkim Finale Turnieju Tymbarku 2018

Zespół piłkarek z UKS Akademia Talentów Krotoszyn wspierany przez zawodniczki z UKS POLON Krotoszyn wziął udział w Finale Ogólnopolskim XVIII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", który rozgrywany był w dniach 29.04- 02.05.2018 r. w Warszawie. Piłkarskie święto młodych piłkarzy rozpoczęło się w niedzielę 29 kwietnia uroczystą paradą przy Stadionie PGE Narodowym oraz ceremonią otwarcia i losowania grup. 30 kwietnia i 1 maja dziewczęta i chłopcy rywalizowali na boiskach Agrykoli i bocznych Legii Warszawa. Do gry przystąpiły 64 najlepsze dziecięce drużyny w Polsce w kategoriach wiekowych U-10 i U-12. Zmagania młodych adeptów piłki osobiście obserwowali m.in. Zbigniew Boniek (prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski) oraz trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski: Czesław Michniewicz, Jacek Magiera, Marcin Dorna czy Bartłomiej Zalewski.

 

Krotoszynianki rozlosowane zostały do grupy M z przedstawicielkami województw: śląskiego, podkarpackiego i małopolskiego. Rywalki okazały się bardzo silnym przeciwnikiem. Nasze piłkarki mimo ogromnej determinacji i grze fair-play uległy rywalkom zajmując 4 miejsce w grupie. W drugim dniu piłkarskiej majówki dziewczyny przystąpiły do gry z podniesionym czołem, walczyły dzielnie plasując się na XII m-cu w klasyfikacji końcowej Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".

 

2 maja Krotoszynianki wraz z rodzinami kibicowały na Stadionie PGE Narodowym najlepszym drużynom turnieju, a po południu wspólnie oglądały Finał Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa i Arką Gdynia. Dzięki swoim trenerom piłkarki po zmaganiach na boisku zwiedzały Warszawę. Poznały najważniejsze zabytki, miejsca pamięci oraz historię stolicy.

 

Skład drużyny: kapitan Gabriela Gaweł (bramka), Amelia Kozieł, Agnieszka Kabacińska, Weronika Polak, Magdalena Biernat, Patrycja Kolenda, Nikola Hylewicz, Rozalia Maślankowska, Wiktoria Szymczak, Joanna Podsadna, trener Magdalena Kalupa i Hubert Wronek

 

Dla Pani trener Magdaleny Kalupy był to już czwarty ogólnopolski finał. W 2014 roku brała udział ze swoim zespołem w finale w Gdyni zajmując XI m-ce, w 2015 roku w Warszawie zdobyła XV m-ce, następnie w 2016 roku ponownie w Warszawie wywalczyła XIV m-ce.

 

Wyjazd na Wielki Finał możliwy był dzięki wsparciu finansowemu wielu osób, szczególne podziękowania piłkarki i ich trenerzy kierują do Burmistrza Krotoszyna Pana Franciszka Marszałka, Starosty krotoszyńskiego Pana Stanisława Szczotki, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 z oddziałami dwujęzycznymi Pani Katarzyny Maciejewskiej, prezesów wielkopolskiego i okręgowego Związku Piłki Nożnej.

 

 

 

ikona daty08-05-2018, 11:00 ikona autoraPB ikona wyświetleń1162
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość