Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja14-05-2018 11:19
ikona autorPB
ikona ilości zdjęć126
Dzień Strażaka 2018

12 maja 2018 roku na krotoszyńskim rynku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Strażaka. Wzięli w niej udział funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Miasta i Gminy Krotoszyn oraz całego powiatu krotoszyńskiego. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką uczestników i pocztów sztandarowych na placu Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Mickiewicza. Stamtąd kolumną, w asyście orkiestry dętej z Sulmierzyc, wszyscy przedefilowali na rynek. Delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem patrona św. Floriana na Małym Rynku.

Wielkopolską Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu reprezentował bryg. Robert Klonowski, w uroczystości udział wziął także dh Julian Jokś, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Na uroczystość przybyli także burmistrzowie i wójtowie ościennych gmin.

Dowódca uroczystości złożył meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości bryg. Robertowi Klonowskiemu.

Podczas uroczystości wręczono awanse funkcjonariuszom KP PSP oraz medale strażakom z OSP oraz jednostkom OSP.

Przybyli goście skierowali do strażaków słowa uznania za bezinteresowne niesienie pomocy potrzebującym, za poświęcenie czasu, ofiarność i profesjonalizm podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Po zakończonej uroczystości strażacy wspólnie z mieszkańcami zasiedli do strażackiej grochówki.

ikona daty14-05-2018, 11:35 ikona autoraPB ikona wyświetleń1074
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość