Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
Krotower czeka na mieszkańców

15 maja oficjalnie został uruchomiony system miejskich rowerów Krotower.

 

Burmistrz Franciszek Marszałek zaprosił mieszkańców do korzystania z nowych i bardzo nowoczesnych rowerów miejskich. Wspomniał, że jest to druga edycja tych pojazdów w Krotoszynie. Pierwszy system rowerowy pozwalał mieszkańcom na bezpłatne i anonimowe korzystanie z udostępnionych jednośladów, co okazało się nieodoskonałe. Nowy system pozwala, po ściągnięcia aplikacji, na bezpłatne korzystanie z roweru najwyżej 15 minut. Dłuższe jeżdżenie wymaga opłaty. Tak skonstruowany system pozwoli na poruszanie się po mieście i okolicy, ale będzie skłaniał do szybkiego oddawania rowerów, a to pozwoli wielu innym osobom na użytkowanie pojazdów. Obecnie w systemie jest 50 rowerów.

 

O zasadach użytkowania rowerów mówli także przedstawiciele firmy Roovee, która przygotowała na zlecenie gminy cały system, oraz Orange, dzięki której kontrolowane jest położenie rowerów. Wszystkie rowery mają nadajniki GPS. Szczegóły systemu i regulamin są dostępne na stronie www.krotower.pl

 

W czasie otwarcia ogłoszone zostały wyniki konkursu promującego Krotower. W okresie przed oficjalnym uruchomieniem systemu najwięcej kilometrów przejechał krotoszyński kolarz Krzysztof Kubik. Pan Kubik jest też osobą, która wnioskowała u burmistrza o wprowadzenie systemu monitorowanych rowerów miejskich. Jako zwycięzca konkursu zrzekł się przyznanej nagrody finansowej  na rzecz innych osób biorących udział w rywalizacji.

 

Po oficjalnych przemowach można było sprawdzić, jak się jeździ na nowych rowerach - kilka z nich zostało w tym celu rozkodowanych. Obecni na plenerowej uroczystości skwapliwie z tego skorzystali. Burmistrz zapraszał także mieszkańców obecnych na Rynku do jazdy próbnej. Z zaproszenia skorzystali m.in. obecni w tych dniach w naszym mieście francuscy goście Szkoły Podstawowej nr 8.

 

Burmistrz wyraził też nadzieję, że większe zainteresowanie rowerami w Krotoszynie wpłynie na zmniejszenie natężenia ruchu samochodami oraz poprawę czystości powietrza. 

 

Rowery prezentują się pięknie. Mamy nadzieję, że ich użytkowanie sprawi mieszkańcom wiele przyjemności i pozwoli na sprawne poruszanie się po mieście.

ikona daty16-05-2018, 08:33 ikona autoraib ikona wyświetleń1659
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość