Aktualności
grafika
Festyn Rodzinny w Kobiernie

 

Stało się już tradycją, że w majową niedzielę (tym razem było to 27.05.2018 roku) w Szkole Podstawowej im. bp. M. Kozala w Kobiernie organizowany jest Festyn Rodzinny. W tym roku przebiegał pod hasłem "Rodzice-dzieciom, dzieci-rodzicom". Przywitała wszystkich dyrektor Szkoły Podstawowej im. bp. M. Kozala w Kobiernie pani Dominika Stasik. Przedstawiła przygotowane atrakcje: m. in. tor przeszkód, zajęcia plastyczne, warsztaty prowadzone przez Stowarzyszenie Historyczno- Eksploracyjne "Krotoszyn", kącik malowania twarzy, zabawy sportowe.

Były występy dzieci: wiersze i piosenki poświęcone rodzicom. Dzieci z kl."0" tak efektownie zatańczyły tango, że zachwycony "Honorowy Dziadek" SP w Kobiernie, pan Z. Cieluch poprosił dzieci, by zatańczyły jeszcze raz. Potem wystąpiły starsze uczennice śpiewając piosenki o tematyce rodzinnej. Następnie swoje talenty muzyczne zaprezentowały siostry Kaikówny: Antonina grając na wiolonczeli i Maria na skrzypcach.

W międzyczasie pani J. Bręk zaprosiła uczniów do gry w "Podchody". Zatańczyły też dzieci przygotowane przez panią M. Machowską.

Dzieci skorzystały z wygibasów na dmuchanym zamku, a inne dzieci zdobywały umiejętność dmuchania dużych, mydlanych baniek.

Pogoda dopisała, stoiska z pysznościami przygotowanymi przez panie z Rady Rodziców zachęcały do poczęstunku i festyn przebiegał w miłej atmosferze.

Na koniec odwiedzili kobierską szkołę strażacy z Perzyc którzy wracali z pokazów wozów strażackich. Dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia na zabytkowym wozie "straży ogniowej" a nawet podzwonić dzwonem alarmowym.

Zabawa była świetna więc kto nie przyszedł, ten niech żałuje.

I na koniec... Podczas festynu odbywała się charytatywna zbiórka na rzecz chorej Roksanki Kołaski. Wolontariusze zbierali pieniążki do puszek, ale nadal wszyscy ludzie dobrej woli mogą dokonywać w szkole wpłat, do czego serdecznie zachęcamy.

 

Tekst:

A. Jerczak

 

Udostępnienie zdjęć:

Dominika Stasik

 

 

 

ikona daty12-06-2018, 12:34 ikona autoraPB ikona wyświetleń998
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość