Aktualności
grafika
Ocalić od zapomnienia (SPZOZ w Krotoszynie)

 

W SPZOZ w Krotoszynie trwają pracę nad gromadzeniem i opisywaniem dokumentów, fotografii oraz dawnych sprzętów medycznych związanych z historią szpitala w Krotoszynie.

Prace koordynuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SPZOZ, autor dwóch książek historycznych. Zakład w obecnym kształcie istnieje od 1998 r. Szpital chciałby jednak przygotować opracowanie historyczne dotyczące zarówno okresu współczesnego, jak i lat wcześniejszych. Zamysłem jest stworzenie dziejów szpitalnictwa w Krotoszynie, od czasów najdawniejszych. Być może będzie ono miało formę publikacji książkowej, lub materiału w wersji elektronicznej, który zostanie zamieszczony w internecie.

SPZOZ w Krotoszynie zwraca się z serdeczną prośbą do mieszkańców powiatu krotoszyńskiego, którzy posiadają fotografie, dokumenty, opracowania lub inne materiały dotyczące historii naszej lecznicy (niekoniecznie w wersji oryginalnej), które mogłyby wzbogacić faktograficznie przygotowywane opracowanie – o ich bezpłatne udostępnienie.

Wszystko po to, by dzieje szpitala w Krotoszynie usystematyzować i ocalić od zapomnienia. Zainteresowane osoby, które chciałyby się podzielić swoimi historycznymi skarbami prosimy o kontakt ze Sławomirem Pałaszem – tel. 62 588 04 01 w. 212. W przypadku wykorzystania ich w opracowaniu istnieje możliwość podania źródła – z jakich zbiorów prywatnych one będą pochodzić.

ikona daty15-06-2018, 07:51 ikona autoraPB ikona wyświetleń1374
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość