Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
AleMuzaFest 2018-relacja

 

III Międzypowiatowy Przegląd Zespołów Młodzieżowych „AleMuzaFest” już za nami. Jest to impreza cykliczna, która co roku odbywa się w innym partnerskim powiecie. Zainicjowana została przez Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw. Organizatorem tegorocznej imprezy był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pogorzeli przy pomocy Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin, oraz Gminnego Centrum Kultury w Dobrzycy. Dwanaście zespołów z 3 powiatów (jarocińskiego, gostyńskiego oraz krotoszyńskiego) walczyło o główną nagrodę – bon upominkowy na nagranie singla w profesjonalnym studiu nagrań o wartości 1500 zł oraz wycieczkę do Brukseli (ufundowaną przez Posła do PE Andrzeja Grzyba).  Za pozostałe miejsca przygotowano bony rzeczowe o wartości 1000 zł i 750 zł. Przegląd poprowadził Mariusz Ossowski- dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pogorzeli. 

 

Na scenie pojawiły się zespoły: Tacy Nie Inni, No Way, To All Units, Teren prywatny, Senders, Okrutnik, Czarny Żyrandol, dwa duety Kropka pod I Marcelina Jakubiak i Dominika Klamecka, Duet Small, Krawczyk Duo, LokTalk, które prezentowały po 2 utwory. Poziom występów był bardzo wysoki, a jury w składzie Tomasz Jankowski, Maciej Hoffmann, Michał Bąk, Norbert Radomski,  miało przed sobą nie lada wyzwanie. 

 

 W zaciętej rywalizacji zwyciężył ostatecznie zespół No Way – wywodzący się z powiatu krotoszyńskiego, istniejący od 3 lat i grający kompozycje tworzone w klimacie pop- rocka. Jego skład tworzą: Jan Klupś, Mikołaj Koczorowski, Piotr Pawłowski, Jacek Pawłowski, Iwo Kowalewski.  Zespół przede wszystkim stawia na własną twórczość. Na przeglądzie zaprezentowali autorskie utwory „Do Ciebie” oraz „To You”. 

 

Werdyktem jury miejsce II  zajął zespół Senders  (powiat krotoszyński), a miejsce III zespół Teren Prywatny (powiat krotoszyński). Organizatorzy przygotowali dodatkowe nagrody dla wyróżnionych uczestników, kolejno dla zespołów: Duet Small i Katarzyny Płaczek, Kropka pod I Dominiki Klameckiej oraz Eryka Kulki gitarzysty z zespołu Okrutnik. 

 

W trakcie obrad jury oraz przerw między występami zespołów odbywały się warsztaty muzyczne. Gwiazdą III edycji imprezy był zespół Brodacze. Dodatkowo organizatorzy zapewnili dla występujących zespołów poczęstunek oraz pamiątkowe plakietki.

Przedsięwzięcie współfinansowane było przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Sponsorami nagród były Banki Spółdzielcze w Krotoszynie oraz w Gostyniu. 

Organizatorzy składają podziękowania Burmistrzowi Jarocina Adamowi Pawlickiemu, Burmistrzowi Pogorzeli, Starostwu Powiatowemu w Gostyniu, Spółdzielczej Grupie Bankowej, Zakładom Mięsnym Konarczak z Pogorzeli, firmie Cubato oraz restauracji MILA z Pogorzeli za wsparcie organizacji „AleMuzaFest”.

 

ikona daty22-06-2018, 09:38 ikona autoracki jj ikona wyświetleń1192
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość