Aktualności
grafika
Pierwsze punkty krotoszynian i 4. miejsce w 6. rundzie WSMP

 

Ponad 130 zawodników z całej Europy rywalizowało w miniony weekend na Torze "Poznań" w ramach 5. i 6. rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski (WSMP) oraz mistrzostw Strefy Europy Centralnej FIA CEZ.

W dywizji narodowej DN-9 w klasie historycznej HS-1300 startował również nowy kierowca krotoszyńskiego zespołu KM Racing Team Artur Ryba, który reprezentuje barwy Automobilklubu Wielkopolskiego (AW). Przygotowany na ten sezon Fiat Seicento Sporting Abarth gr. N dysponuje mocą średnio o 30-40 KM mniejszą od konkurencji. W tej klasie aut jest to tak naprawdę „przepaść”. Jednakże cel na ten sezon jest jasny, to przede wszystkim nauka wyścigowego rzemiosła.

Po udanych piątkowych kwalifikacjach z nowym rekordem życiowym 2:08:213, nadszedł czas na debiut w bezpośredniej rywalizacji. Niestety na przedostatnim, 12 okrążeniu awaria (pęknięta piasta) wyeliminowała krotoszynianina z wyścigu. Pomimo awarii Artur był zadowolony z rywalizacji, gdyż przejechał wszystkie okrążenia w równym tempie wyścigowym z kolejnym, nowym rekordem (urwane kolejne 0,5 sek.).

Po usunięciu usterki, kolejny dzień rywalizacji – runda 6. WSMP przyniósł nowe doświadczenia. Upalny, duszny dzień sprawił, że auta poruszały się średnio 1-2 sek. wolniej na każdym okrążeniu. Pomimo drobnych kłopotów technicznych kierowca z Krotoszyna przekroczył linię mety i zdobył pierwsze punkty z WSMP, szczęśliwie (po kłopotach konkurencji) zdobywając 4 miejsce.

W obu wyścigach o wygraną walczyło dwóch kierowców – Krzysztof Mencel i Łukasz Janiak (obaj A. Wielkopolski). Dwukrotnie 75 pkt. do klasyfikacji generalnej zdobył Krzysztof Mencel. Na trzeciej pozycji zarówno w sobotę jak i w niedzielę przyjechał Marcin Fedder (A. Wielkopolski).

Kolejna runda wyścigowych samochodowych mistrzostw Polski odbędzie się za niespełna dwa tygodnie (6-8 lipca), również na Torze "Poznań".

Podziękowania dla sponsorów zawodnika z Krotoszyna, tj. firmie BM-EKO Sp. z o.o. Sp. k. oraz spółce BEHAPOWIEC.

 

Tekst i udostępnienie zdjęć:

Wojciech Ryba

 

 

 

 

 

ikona daty27-06-2018, 11:35 ikona autoraPB ikona wyświetleń1221
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość