Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
Wystawa Krotoszyn Miejsca Niedostępne - relacja


21 czerwca br. w podziemiach Muzeum Regionalnego w Krotoszynie odbyła się niekonwencjonalna wystawa fotografii Leszka Zdracha pt. Krotoszyn Miejsca Niedostępne. Zwiedzający ją mieszkańcy Krotoszyna w ciemnych piwnicach muzeum za pomocą latarek mogli obejrzeć zdjęcia Krotoszyna z miejsc ciekawych, lecz powszechnie niedostępnych tj. stara cegielnia, dawny teatr przy ul. Mały Rynek, więźba i piwnice kościołów, widoki panoramiczne miasta z wieży ratusza lub krotoszyńskiego browaru, wnętrze Pałacu w Parku Wojska Polskiego, wnętrza krotoszyńskich schronów. Wystawie towarzyszyły dźwięki tworzące niepowtarzalny klimat miejsc niedostępnych. Obecnie część zdjęć z wystawy można zobaczyć w korytarzu muzeum.


Leszek Zdrach od lat prowadzi fanpage na portalu społecznościowym Krotoszyn Niezwykły oraz stronę internetową www.rodzinna-turystyka.pl, jest członkiem Zarządu Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw, twórcą interaktynwego Szlaku Niedostepnych Miejsc oraz autorem konkursów-fotozagadek publikowanych na miejskiej stronie internetowej. Poprzez stronę Krotoszyn Niezwykły prowadzi zbiórkę starych fotografii Krotoszyna i okolic.


Projekt "Podniesienie poziomu edukacji i świadomości społecznej w kontekście lokalnej historii, tradycji i kultury oraz nowych technologii multimedialnych" współfinansowany jest przez Miasto i Gminę Krotoszyn w ramach otwartego konkursu ofert. Wnioskawcą i realizatorem projektu jest Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw. Wystawa odbyła się dzięki współpracy z Muzeum Regionalnym im. H. Ławniczaka w Krotoszynie, które użyczyło na potrzeby wystawy pomieszczenia oraz sprzęt w postaci sztalug i ram, oraz pomogło w jej przygotowaniu. Sponsorem wystrawy (latarek i oświetlenia) był sklep Elektrofuks Materiały elektryczne z ul. Kobylińskiej 9 w Krotoszynie. Serdecznie dziękujemy.


(Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw - Magdalena Głowienkowska)

ikona daty02-07-2018, 09:44 ikona autoracki jj ikona wyświetleń1293
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość