Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
Piękna Gmina. Dzień Sportu w Roszkach

 

W sobotę 2 czerwca 2018 r. odbył się w Roszkach Dzień Sportu! Piękna pogoda, obchodzone w tym czasie Dzień Dziecka, Dzień Matki i Dzień Ojca oraz perspektywa zbliżających się wakacji sprzyjały wspólnej zabawie, spotkaniom i wszelkim formom aktywności na świeżym powietrzu.

O godz. 11:00 na placu pomiędzy Wiejskim Domem Kultury a Szkołą Podstawową w Roszkach i na sali w WDK zebrały się dzieci z Roszek wraz z rodzicami i przyjaciółmi, aby razem miło spędzić dzień. Dyrektor Szkoły, pani Aleksandra Wachowiak, powitała wszystkich zgromadzonych, a uczniowie z miejscowej szkoły przedstawili krótko efekty projektów, nad którymi pracowali w ciągu ostatnich miesięcy. Młodsze dzieci spontanicznym tańcem zachęciły wszystkich do wspólnej zabawy.

Na boisku odbyły się zawody, zabawy i konkurencje sportowe oraz konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. Oczywiście na zwycięzców czekały nagrody ufundowane także przez Radę Sołecką. Maluchy mogły przyozdobić swoje twarze kolorowymi malunkami, a odważni korzystali z atrakcji na dmuchanym zamku i pływali łódkami w ogromnym basenie. Wszystkie atrakcje były oczywiście bezpłatne!

Bardzo ważnym punktem dnia okazał się pokaz przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Roszkach. Na oczach wszystkich strażacy udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu w wypadku samochodowym. Profesjonalny komentarz do prezentowanych działań był dobrą lekcją jak należy zachować się w podobnej sytuacji. Po pokazie każdy mógł sam spróbować wykonać masaż serca lub przeprowadzić inne zabiegi.

O to aby nikomu w ten aktywny dzień nie zabrakło energii zadbała Rada Sołecka oraz K.G.W. Dla wszystkich obecnych przygotowano dania z grilla oraz słodkie desery (ciasto, galaretki z owocami).

Organizatorami festynu byli: Szkoła Podstawowa w Roszkach, Rada Sołecka wsi Roszki, Koło Gospodyń Wiejskich w Roszkach i Ochotnicza Straż Pożarna w Roszkach.

 

Tekst: Paulina Adamczak

Zdjęcia: Bednarek

ikona daty04-07-2018, 11:47 ikona autoraPB ikona wyświetleń1186
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość