Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
Koncert Marka Torzewskiego

8 września gościł w Krotoszynie śpiewak operowy Marek Torzewski, który wraz z zespołem "Tacy nie Inni" oraz chórem "Akord" z SP 3 wykonał koncert "Krotoszyn dla Niepodległej: Ojczyźnie mojej śpiewam".

 

Do wysłuchania koncertu zaprosili widzów burmistrz Franciszek Marszałek oraz dyrektor SP 3 Mariola Kaźmierczak.

Burmistrz w kilku zdaniach (poniżej) nawiązał także do obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.  

 

Szanowni Państwo,

cieszymy się dziś stuleciem odzyskania niepodległości, musimy jednak pamiętać, że wolność nikomu nie jest dana raz na zawsze. Róbmy wszystko, aby ją zachować dla siebie i następnych pokoleń. Pamiętajmy, że utraciliśmy ją także z powodu waśni wewnętrznych, pamiętajmy, że jednym z podstawowych warunków jej zachowania jest kompromis, jedność, zgoda, między Polakami, między nami a sąsiadami, między poszczególnymi osobami i całymi narodami.

Wysłuchamy za chwilę wielu pieśni, których słowa wyrażały nasze dążenia do odbudowania niepodległej Polski. Za tymi słowami kryje się ofiara wielu setek tysięcy rodaków, którzy cel ten realizowali aż do pomyślnego końca. Dzisiejszym koncertem oddajemy im cześć, wyrażamy nasz podziw i mówimy, że ich wysiłek nie poszedł na marne, że podobnie jak oni potrafimy wolność szanować, kochać, a jeśli będzie trzeba, to także o nią walczyć. Lepiej jednak walczmy naszymi codziennymi staraniami: nauką, pracą, troską o najbliższych, rozsądkiem i ręką wyciągniętą do zgody. Niech pieśni, których dziś wysłuchamy, pozwolą nam zrozumieć, jak wielkim jest skarbem. Życzę Państwu przyjemnych wrażeń i dobrej zabawy, życzę wieczoru, który na długo zostanie w Państwa pamięci.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu.

 

Zobacz także: strona Szkoły Podstawowej nr 3 z OI

ikona daty10-09-2018, 14:03 ikona autoraPB ikona wyświetleń1061
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość